סגור

המועמדת של מיכאלי ליו"ר נת"ע: עו"ד מיה ליקוורניק

ליקוורניק כיהנה בעבר כשותפה בכירה במשרד עורכי הדין מיתר וכיום משמשת כחברה בוועדה לבדיקת המבנה על הפיקוח הפיננסי; מיכאלי: "ליקוורניק מביאה הישגיות וההצטיינות"

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מרב מיכאלי הודיעה היום (ד') כי עו"ד מיה ליקוורניק (65) תוגש כמועמדת לתפקיד יו"ר חברת נת"ע, החברה שמקימה את קווי הרכבת הקלה בגוש דן ונכון לעכשיו עתידה גם להקים את פרויקט הרכבת התחתית בגוש דן (המטרו). ליקוורניק אינה חברה בנבחרת הדירקטורים, אך היא צפויה להיבחר במסלול תואם נבחרת.


ליקוורניק כיהנה בעבר כשותפה בכירה במשרד עורכי הדין מיתר. ליקוורניק חברה בוועדה לבדיקת המבנה על הפיקוח הפיננסי, מכהנת כחברה בוועד המנהל של האוניברסיטה העברית, חברת הוועד המנהל של מוזיאון ישראל, דירקטורית בחברת "אלוני חץ", דירקטורית ב"כלל החזקות" ולפני שנתיים הייתה מועמדת לראשות דירקטוריון של כלל. בנוסף, ליקוורניק משמשת מרצה בתכנית לתואר שני במשפטים של אוני' תל אביב.
לליקוורניק אין ניסיון קודם בניהול תשתיות או ניסיון בתחום התחבורה. בראיון פרישה ממיתר שהעניקה ל"כלכליסט" אמרה ליקוורניק כי אין לה רישיון נהיגה: "אין לי הסבר לאיך זה קרה", היא אומרת. "התחלתי ללמוד נהיגה, איכשהו לא ניגשתי לטסט, זה פשוט קרה ובשלב מסוים זה הפסיק להפריע לי. היום אני ממש פוחדת לעלות על הכביש. אני אדם חולמני, בכביש צריך להיות נורא מרוכז וזה נורא מפחיד אותי, חוץ מזה אני אוהבת שיש לי נקודה שחורה, גיבנת כזאת. האשה הזאת לא נוהגת. אני יכולה לנסוע למקומות בקפריזיות, אבל אני רק צריכה שמישהו יסיע אותי לשם".

1 צפייה בגלריה
עו"ד מיה ליקוורניק כנס מחיר הסיפוח
עו"ד מיה ליקוורניק כנס מחיר הסיפוח
עו"ד מיה ליקוורניק
(צילום: עמית שעל)

לפני ארבעה חודשים נחשף ב"כלכליסט" כי המועמדת המקורית של מיכאלי ליו"ר דירקטוריון נת"ע הייתה ציפי לבני, אבל בסופו של דבר מינוי זה לא יצא לפועל, ובלשכת השרה טוענים כי "היא בחרה לאור ריבוי העיסוקים שלה לא לקחת את התפקיד".
מיכאלי אמרה: "תשתיות התחבורה שלנו זקוקות היום לכוחות הטובים ביותר שידחפו ויקדמו אותן בכל הכח. ליקוורניק מביאה בדיוק את ההישגיות וההצטיינות, המחויבות ויכולת ההובלה שאנחנו זקוקות וזקוקים להן. בפני חברת נת"ע עומדים אתגרים עצומים ואין לי ספק שעו"ד ליקורניק תסייע לה לעמוד בהם בהצלחה יתירה".
על ההצעה לכהן כיו"ר נת"ע אמרה ליקוורניק: "כאזרחית המדינה וכתושבת תל אביב, אני רואה חשיבות גדולה ושליחות לאומית בהירתמות לביצוע הפרויקטים התחבורתיים שחברת נת"ע מובילה", והוסיפה "אלו פרויקטים שישפיעו לטובה על חיי כל אחד ואחת מאזרחי ישראל, וברצוני לתרום ולעשות כל שביכולתי כדי לעזור לחברה להוציאם לפועל באופן מיטבי".