סגור
מטוסים של לופטהנזה נמל תעופה פרנקפורט
מטוסים של לופטהנזה בנמל התעופה בפרנקפורט (צילום: KAI PFAFFENBACH / Reuters)

תקלת מיחשוב נרחבת בלופטהנזה: טיסות בוטלו, אלפי נוסעים תקועים

מטוסי חברת התעופה הגרמנית מקורקעים בנמל התעופה בפרנקפורט ולא יכולים להמריא. בלופטהנזה טוענים שהסיבה לכשל היא עבודות הנדסה תת-קרקעיות בתחנת רכבת בעיר שפגעו בסיבים אופטיים. 120 טיסות בוטלו. לפי החברה, פעילות הטיסות תתייצב עד הערב

כשלים טכנולוגיים במערכות של לופטהנזה הותירו אלפי נוסעים תקועים היום (ד'), כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס. בחברת התעופה הגרמנית האשימו עבודות הנדסה תת-קרקעיות בתחנת רכבת בפרנקפורט בכשלים, בטענה שבעקבותיהן נחתכו מספר סיבים אופטיים. בחברה מסרו בהודעה כי בהתבסס על המידע שהועבר אליהם מדויטשה טלקום עבודות התיקון יימשכו עד אמצע היום, ופעילות הטיסות תתייצב עד תחילת הערב.
תמונות שהופצו ממספר שדות תעופה ברחבי גרמניה הציגו אלפי נוסעים הממתינים בתור לצ'ק אין. נוסעים התלוננו ברשתות החברתיות שהכשלים אילצו את החברה לארגן את העלייה למטוס עם נייר ועט ולא דרך המחשב, והם לא הצליחו להפקיד דיגיטלית את הכבודה של הנוסעים.
"נכון להיום בבוקר, חברות התעופה השייכות לקבוצת לופטהנזה מושפעות מכשל טכנולוגי, הנגרם מעבודות בנייה באזור פרנקפורט", כתבה החברה בציוץ בטוויטר. מלבד לופטהנזה, בבעלות הקבוצה גם חברות התעופה סוויס, אוסטריאן איירליינס, ברסלס איירליינס ויורווינגס.

[14:42] רני בן-שאול

לפי האתר של שדה התעופה בפרנקפורט, השיבושים החלו כבר מוקדם בבוקר ובינתיים בוטלו כ-120 טיסות. משדה התעופה נמסר עוד כי בכוונתם לבטל או להסיט לשדה תעופה אחר כל טיסה שמגיעה אליו. הסיבות לכך הן שהמטוסים של לופטהנזה, שאינם יכולים להמריא, חונים בשדה התעופה ואין מקום למטוסים נוספים.
הכשלים קורים יומיים לפני שביתה מתוכננת בשבעה נמלי תעופה בגרמניה, שגם היא אמורה להוביל לשיבושים נרחבים, כולל בכנס הביטחון במינכן שבו ישתתפו מנהיגים מרחבי העולם. בחודש שעבר קורקעו בארה"ב הטיסות בשל תקלה במערכת המחשבים.