סגור

פרסום ראשון
עובדי שירביט יקבלו מענק של עד כ-35 אלף שקל בעקבות המכירה להראל

שתי החברות מבקשות את אישור ביהמ"ש הסדר למכירת והעברה של פעילות שירביט בתחום הביטוח להראל, תמורת 102 מיליון שקל. בנוגע למספר עובדים בכירים, התחייבה הראל להעסיקם לתקופות של בין 3 ל-5 שנים

עכשו זה רשמי: עובדי חברת הביטוח שירביט יזכו למענקים בעקבות רכישת שירביט על ידי חברת הביטוח הראל. המענקים ינועו בין 1,200 ל-35,000 שקל לעובד (תלוי בוותק).
עסקת הראל-שירביט מגיעה לאישור בית המשפט. שתי החברות הגישו היום (ג') למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה להורות על כינוס אסיפה של בעלי פוליסות הביטוח שהם כל לקוחות שירביט בפעילות הביטוחית, לשם אישורו של הסדר למכירת והעברה של פעילות שירביט בתחום הביטוח להראל, תמורת 102 מיליון שקל.
שירביט עלתה לכותרות בשנה האחרונה בשל מתקפת סייבר חמורה נגדה במסגרתה הועלה חשש כי הודלפו פרטים של לקוחות החברה. הסכם העברת פעילות נחתם בין הצדדיים ב-20 ביולי. הבקשה הוגשה באמצעות עוה"ד רמי סופר ויעל זכות ממשרד גולדפרב זליגמן שמייצג את חברת הראל ועוה"ד אברהם וול, הדר זיו והדר דוידי-שמר ממשרד פישר ושות' המייצג את חברת שירביט.
1 צפייה בגלריה
יאיר המבורגר על רקע מטה שירביט ביטוח
יאיר המבורגר על רקע מטה שירביט ביטוח
יאיר המבורגר, יו"ר הראל ביטוח, על רקע מטה שירביט ביטוח
(צילום: אוראל כהן, עידו ארז)
לנספחי הבקשה צורף ההסכם הקיבוצי החדש של ועד עובדי שירביט שדן בקליטת עובדי שירביט לעבודה בהראל תוך שמירה על שכרם, הוותק שלהם וזכויותיהם. בין השאר עולה מההסכם שנחתם על ידי ועד העובדים של שירביט, ההסתדרות החדשה והחברה כי עובדי שירביט יהיו זכאים לתשלום מענק מיוחד על מכירת החברה בהתאם לוותק שלהם כעובדי החברה.
עובד עם ותק של 7 שנות עבודה ומעלה יקבל מענק ברוטו של 35 אלף שקל, בעל ותק של בין 4 ל-7 שנים יקבל מענק של 25 אלף שקל, בעל ותק של 4-3 שנות עבודה יזכה למענק של 18 אלף שקל, עובדים עם ותק של בין 3-2 שנים יזכו למענק של 9.000 שקל. עובדים משנה ועד שנתיים יזכו למענק של 2,500 שקל ומי שעובד עד שנה יסתפק במענק של 1,200 שקל.
כמו כן, עובדי שירביט, אשר במועד השלמת העסקה השלימו ותק תעסוקתי של 24 חודשים לפחות, יועברו להיות מועסקים אצל הראל לתקופה של שנה לפחות.
בנוגע למספר עובדים בכירים, התחייבה הראל להעסיקם לתקופות של בין 3 ל-5 שנים. עובדי שירביט שטרם השילמו ותק תעסוקתי של 24 חודשים יועברו להיות מועסקים בהראל לתקופה של 3 חודשים לפחות. עוד נקבע בהסכם הקיבוצי החדש כי העובדים המועברים ימשיכו לעבוד ממשרדיהם הנוכחים ועוד.
הבקשה שהוגשה לבית משפט נדרשת על מנת שניתן יהיה להעביר לחברת הראל את הפעילות המעוברת ובכלל זה את 140 אלף בעלי פוליסות ביטוח פעילות.
עוד עולה מהבקשה כי נכון לסוף שנת 2020 עמד היקף הפרמיות שהשתלמו לשירביט במסגרת פוליסות הביטוח על סכום של כ-448 מיליון שקל.
נכון להיום יש להראל כ-3 מיליון מבוטחים. למעשה, נטען בבקשה כי "העברת בעלי פוליסות הביטוח להראל, אף מטיבה עמם, בין היתר, שכן ההון העצמי של הראל המשמש ככרית ביטחון להבטחת מילוי התחייבויותיה כלפי המבוטחים גדול באופן משמעותי מזה של שירביט. בנוסף, מספר המבוטחים של הראל גדול באופן ניכר מזה של שירביט, דבר המאפשר פיזור טוב יותר של הסיכון הביטוחי".
אישור העסקה כפופה לאישור בית משפט ואישור הממונה על שוק ההון והממונה על התחרות.