$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

קבוצת הראל רוכשת את פעילות שירביט

ל"כלכליסט" נודע כי חברת הביטוח הראל חתמה אמש על מזכר הבנות לרכישת חברת הביטוח, לאחר שכמה חברות בסקטור ניהלו מו"מ עם שירביט בעקבות משבר פריצת הסייבר; התמורה בעסקה מוערכת בשוק ביותר מ-100 מיליון שקל

גולן חזני 10:1905.05.21

חברת הביטוח הראל שבשליטת יאיר המבורגר רוכשת את פעילותה של חברת הביטוח שירביט. ל"כלכליסט" נודע כי הצדדים חתמו אתמול בלילה על מזכר הבנות.

 

במסגרת העסקה הראל תקלוט את כל תיק הביטוח של שירביט, וכלל לקוחות שירביט יהפכו להיות לקוחות הראל.

 

מאז ספגה שירביט פריצת סייבר ניהלו כמה חברות ביטוח, בהן הפניקס, מו"מ לרכישת החברה או פעילותה. חלק מהחברות ניהלו את המו"מ במשך חודשים ארוכים. בתקופה האחרונה החליטו בהראל להיכנס גם הם למו"מ עם החברה, שנוהל מתחת לרדאר עד שהצדדים הגיעו להסכמות.

 

על פי הערכות בשוק, בכפוף לבדיקה שתערוך הראל לחברה בשבועות הקרובים, היא תשלם עבורה למעלה מ-100 מיליון שקל. בשוק מעריכים כי תיק הביטוח של שירביט נפגע פחות משהעריכו תחילה כתוצאה ממשבר הסייבר, וכי מאז המשבר הוא התאושש.

 

במסגרת העסקה הראל צפויה לקלוט את עובדי שירביט. העסקה שכפופה לאישור המפקח על הביטוח ד"ר משה ברקת אינה כוללת את פעילות הנדל"ן של שירביט, את בנייני משרדים ואת ההון בקופת החברה, שמוערך בעשרות מיליוני דולרים.

  

האתגר של הטמעת פעילות שירביט בהראל יוטל על המנכ"ל החדש של הראל, ניר כהן, אשר מונה לאחרונה וצפוי להיכנס לתפקידו ביולי. כהן יחליף בתפקידו את מישל סיבוני שכיהן כמנכ"ל במשך 12 שנה ומונה כעת ליו"ר הראל ביטוח במקומו של יאיר המבורגר. המבורגר ימשיך לכהן כיו"ר החברה הציבורית הראל השקעות.

 

יאיר המבורגר בעל השליטה בהראל יאיר המבורגר בעל השליטה בהראל צילום: אוראל כהן

x