סגור
בריאות בארגונים חדש דף כתבה

סדנה למחלימי קורונה וחוג מיינדפולנס: הצצה לתוכנית הבריאות של עובדי איכילוב

בבית החולים התל אביבי דיאטניות מייעצות לתפריט חדר האוכל, ורופא בכיר מאמן את קבוצת הריצה. ויש גם אפליקציה לעידוד פעילויות ספורט

נוסד: 1961
מס׳ עובדים: כ-7,800
מס׳ סניפים/מרכזים: 1
באוקטובר 2020 חלתה תהילה בוקרה, מנהלת סקטור סיעוד באגף משאבי אנוש בבית החולים איכילוב, בקורונה. המחלה עצמה עברה בקלות יחסית, אבל ההשפעות הנפשיות של המחלה המשיכו ללוות אותה. ״תמיד הייתי אדם חזק, פעיל ואנרגטי, ופתאום הרגשתי שאני לא עצמי – גם בבית וגם בעבודה״, מספרת בוקרה. מפגש עם פסיכולוג, במסגרת תוכנית הבריאות של איכילוב, אפשר לה לחזור לעצמה, לחגוג ניצחונות קטנים ולטפח מחדש את האמונה העצמית.
2 צפייה בגלריה
שבי, סמנכ"ל משאבי אנוש
שבי, סמנכ"ל משאבי אנוש
שבי שמלו, סמנכ"ל משאבי אנוש
(צילום: מירי גטניו, דוברת איכילוב)
המקרה הזה עודד אותה ליזום סדנה למחלימים הסובלים מתסמיני פוסט קורונה. היא הציגה את התוכנית ליעל שרון, הפסיכולוגית שטיפלה בה, וכן לד״ר גיא חושן מבית החולים. יחד שכנעו השלושה את הנהלת בית החולים לתת אור ירוק לקיומה של הסדנה. 17 עובדים מחלימים השתתפו בסדנה, שם חלקו קשיים ומצאו יחד את הכוחות המשותפים לחזור לתפקוד מחודש. ״מבחינתי המסר של הסדנה הזו היא שהעובדים לא לבד בהתמודדות הזו, גם אחרי שהם נדבקים ומחלימים״, מסבירה בוקרה. כיום פועלת בבית החולים מרפאה למחלימים מקורונה גם למי שאינם עובדי איכילוב.
מחויבות כלפי אלפי עובדים
הסיפור של בוקרה ממחיש את הגישה של איכילוב בכל הקשור לבריאות עובדיו. לדברי סמנכ"ל משאבי האנוש של בית החולים, שבתאי שמלו, "אנחנו מאמינים שבית חולים הוא לא רק מקום שמטפל במי שזקוקים לעזרה, אלא צריך שתהיה לו גם אמירה לגבי בריאות העובדים. יש לנו מחויבות כלפי אלפי עובדים, שהם חלון הראווה שלנו כלפי המטופלים. החוסן הגופני והנפשי שלהם נמצאים בחשיבות עליונה״.
הרופא הבכיר הוא גם מאמן קבוצת הריצה
תוכנית אורח החיים הבריא של איכילוב כוללת חוגים וסדנאות לעובדים במגוון תחומים ונושאים. בין היתר: פילטיס, יוגה, מיינדפולנס, התמודדות עם לחצים, ניהול זמן, התמודדות עם בשורות קשות, גמילה מעישון, תזונה, ארגונומיה ועוד. בנוסף, הדיאטניות של בית החולים מייעצות לתפריט חדר האוכל, בדגש על מזון בריא ומזין שמוגש לעובדים ולחולים. גם הרופאים עצמם נותנים כתף ומעניקים מהידע לקולגות. אחד מהם, טכנולוג רפואי בכיר, משמש כמאמן קבוצת הריצה של איכילוב.
2 צפייה בגלריה
קבוצת הריצה של איכילוב.
קבוצת הריצה של איכילוב.
חברי קבוצת הריצה של המרכז הרפואי תל אביב .
(באדיבות איכילוב)
אפליקציה ייעודית לפעילויות ספורט
בית החולים מפעיל אפליקציה פנימית בקרב העובדים, המאפשרת בין היתר להאזין לפודקאסטים בנושאי בריאות, איזון בין עבודה לבית, התמודדות עם סגרי הקורונה והחזרה מהם ועוד. האפליקציה מסייעת גם לגייס את העובדים לפעילויות ספורט שונות, ולדברי שמלו מציגה תוצאות מרשימות. כמות העובדים שנרשמים לאימונים נמצאת בעלייה מתמדת, וכוללת את כל הדרגים: מפרופסורים ועד לעובדי הניקיון. בקרוב יתווסף לאפליקציה גם אזור תקשורת, שיאפשר לעובדים לתקשר זה עם זה, וכן לרכוש מוצרים והטבות מעולם הבריאות והפיתוח האישי, באמצעות מטבע וירטואלי ייעודי.
הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.