סגור

ביטול הפטור ממע"מ והחליפה הפוליטית של הראל ויזל

אחד מבעלי העסקים שנחשב למכר ומקורב לשר האוצר אביגדור ליברמן, ועשוי ליהנות מההחלטה על ביטול הפטור ממע"מ לרכישות בחו"ל, הוא בעל השליטה בחברת פוקס

אחד מבעלי העסקים שנחשב למכר ומקורב לשר האוצר הנכנס אביגדור ליברמן ושעשוי ליהנות מההחלטה על ביטול הפטור ממע"מ לרכישות בחו"ל הוא הראל ויזל, בעל השליטה בחברת פוקס המפעילה את רשת חנויות האופנה הכוללת בין היתר 18 מותגים.
לוויזל יש חיבה רבת־שנים לפוליטיקה הישראלית. בבחירות לכנסת ה־17 שנערכו ב־2006 הוצב ויזל במקום ה־55 ברשימת קדימה לכנסת. כמו כן, ב־9 במרץ 2021 נמנה ויזל עם קבוצת בכירים במשק ששיגרה פנייה אל יו"ר כחול לבן בני גנץ לבל יפרוש מההתמודדות לכנסת. על המכתב חתמו גם רמי שביט (המשביר לצרכן), אבי שומר (צומת ספרים), רונן נמני (קפה קפה), איציק ואזנה ועידן ווג (איסתא ספורט). "אנו מבכירי המגזר העסקי רוצים להביע את תמיכתנו בך. אנו מאמינים שרק הישארות שלך ושל מפלגתך בכנסת הבאהתבטיח שיהיה כאן ממשל תקין, דמוקרטי, מתפקד, וקוראים לך להמשיך ולהיאבק למען הדמוקרטיה הישראלית", הם כתבו.
1 צפייה בגלריה
הראל ויזל מנכל ו בעלים של רשת פוקס 22.6.21
הראל ויזל מנכל ו בעלים של רשת פוקס 22.6.21
הראל ויזל, בעלי פוקס
(צילום: איליה מלינקוב)
אנשי העסקים הוסיפו כי, "לא כולנו תמכנו בך בבחירות האחרונות, אבל כולנו בלי יוצא מהכלל קוראים לך: תמשיך לשמור על מדינת ישראל ולעמוד כחומה בצורה כשומר הדמוקרטיה".
בתקופת הקורונה הפכו ויזל ופוקס לסמל המאבק של המעסיקים הגדולים שדרשו הטבות מהממשלה. ביוני 2020, בעקבות גל ביקורת ציבורית, גם מצד פוליטיקאים, על משיכת דיבידנד של 40 מיליון שקל במקביל לקבלת מענקי קורונה מהמדינה עבור החזרת עובדים שהוצאו לחל"ת - הודיעה קבוצת פוקס שהיא מוותרת על המענקים.
לאחר הזעם שהופנה אליו, הנמיך ויזל פרופיל בכל הנוגע למאבק הקמעונאים, וגם במהלך הנוכחי הוא לא נטל חלק פעיל.