סגור

התפרעות בדיר אל-אסד שבגליל: אזרח ו-4 שוטרים נפצעו, ניידות הוצתו

גבר בן 31 נפצע קשה בעימותים שבמהלכם נורו יריות ביישוב שמצפון לכרמיאל. הוא הובהל לבית החולים בנהריה. ארבעה שוטרים נפצעו, בהם אחד במצב בינוני מפגיעת אבן בראשו. המהומות פרצו כאשר המשטרה הוזעקה לאירוע שבו נורו יריות. שתי ניידות של משמר הגבול הועלו באש

התפרעות אלימה פרצה אחר הצהריים (שבת) בדיר אל-אסד שמצפון לכרמיאל. גבר בן 31 נפצע באורח קשה מירי והוא פונה על ידי צוות של ארגון חיאן לבית החולים לגליל בנהריה. בהתפרעויות נפצעו גם ארבעה שוטרים. אחד מהם נפגע בראשו מאבן שנזרקה מגובה ומצבו בינוני. מצבם של שני השוטרים הנוספים קל. צוותי מד"א פינו את השוטרים לבית החולים רמב"ם בחיפה.
המהומות פרצו כאשר שוטרים הגיעו לחתונה שבה נורו יריות. ההמון הצית שתי ניידות של מג"ב. כוחות משטרה נוספים הוזעקו למקום.
2 צפייה בגלריה
התפרעויות דיר אל אסד בגליל
התפרעויות דיר אל אסד בגליל
ניידת שהוצתה בדיר אל אסד בגליל
(צילום: פאדי אמון)
בשבוע האחרון אירעו שורת אירועים אלימים בחברה הערבית, מניסיון רצח ביישוב עראבה שבגליל ועד הירי במנהל אגף האכיפה בעיריית נצרת. בבית ג'אן נדקרו שלושה צעירים בני 26-19 בקטטה. גם בדרום לא רגוע: בן 22 נורה השבוע ביישוב הבדואי תל שבע ונפצע באורח קשה, ושני גברים נורו באזור התעשייה של רהט ונפצעו קשה ובינוני.
הבוקר פרצה קטטה המונית בסכנין על רקע הצתת רכב. שלושה בני אדם נפצעו, בהם אחד באורח קשה, שנדרסו על-ידי אחד המעורבים שנמלט עם רכבו. הפצוע פונה עם חבריו למרכז הרפואי לגליל בנהריה.
2 צפייה בגלריה
התפרעויות דיר אל אסד בגליל
התפרעויות דיר אל אסד בגליל
אחת מניידות המשטרה שהוצתו בדיר אל אסד
(צילום: פאדי אמון)
במשטרה ציינו כי זהותו של הנהג הפוגע ידועה, וכי הכוחות עורכים סריקות לאיתורו. שלושה חשודים, בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו בחשד למעורבות בקטטה ובצאת השבת יובאו לדיון בהארכת מעצרם.