סגור

יחד ממשיכים
"שוויון הזדמנויות, בלי לטאטא תגובות עובדים מתחת לשטיח"

"העובדה שכל עובדי החברה הגיעו בשבוע החולף לעבודה, היא ראיה לכך שההשקעה בהכלה ושוויון מוכיחה את עצמה", אומר מנכ"ל אסם נסטלה

"אנחנו מאוד ממוקדים במתן שוויון הזדמנויות", אומר מנכ"ל אסם נסטלה אבי בן אסאייג. "נקודת ההנחה היא שככל שנהיה מגוונים יותר ונכיל יותר — נהיה טובים יותר". באסם נסטלה, חברת המזון השלישית בגודלה בישראל, כ־20% מ־4,000 העובדים הם ערבים, "והמשימה היא ליצור אינטגרציה בין אוכלוסיות שונות, בעיקר בין ערבים ויהודים. זה משהו שצריך לעבוד בו, להשקיע בו, ולא לקבל כמובן מאליו". בכל הנוגע לגיוס עובדים, פועלת החברה עם קו אימפקט: מיזם לשילוב מלא והולם של האוכלוסייה הערבית בתעסוקה, בחברה ובכלכלה הישראלית. "המטרה שלנו היא שילוב ערביי ישראל בשוק העבודה ואנחנו משקיעים בזה עם צוות עמיתים. האינטגרציה היא בכל המחלקות".
1 צפייה בגלריה
אבי בן אסאייג מנכ"ל קבוצת אסם
אבי בן אסאייג מנכ"ל קבוצת אסם
אבי בן אסאייג מנכ"ל קבוצת אסם
(צילום: איציק שוקל)
אחת היוזמות הקבועות בחברה, מספר בן אסאייג, היא חודש הגיוון, המאפשר לשקף את הדו־קיום ובמסגרתו מתקיימות סדנאות על ניהול מגוון, ומתקיימים שולחנות עגולים של חברי ההנהלה הבכירה עם עובדים ופורום עמיתים הכולל קבוצת עובדים מהחברה הערבית הפעילים בארגון בנושא קידום תרבות של גיוון והכלה.
לדברי בן אסאייג, העובדה שעובדי החברה מאום אל־פחם הגיעו בשבוע החולף לעבודה, היא הראיה לכך שההשקעה ביצירת אווירת הכלה ושוויון מוכיחה את עצמה. "זה שבשיא המתח כל העובדים הגיעו לעבודה, זה אחד הביטויים הטובים ביותר לאיך יוצרים חברה משגשגת שנותנת הזדמנות שווה לכל החלקים בה.
"אנחנו לא מאפשרים לשיח הפוליטי להיכנס לחברה. באסם כולם שווים וכולם מחויבים לפעול לפי קודים שווים. מעולם לא היו ויכוח, סכסוך או הרמת יד בגלל סוגיה אתנית או פוליטית. זה מצליח כי אנחנו עובדים בזה, נותנים לזה את כל תשומת הלב שנדרשת, מכילים את כל התגובות ולא מטאטאים מתחת לשטיח".
בן אסאייג משוכנע שחלק מהעובדים חווים חוויות מורכבות, ו"אנחנו לא מתעלמים ומאפשרים להביע חששות וחרדות, דרך אנשי מקצוע שאנו מעמידים לרשותם, תוך שמירה על פרטיותם. כשארגון יודע להכיל מגוון רגשות, יוצאים דברים טובים. כינסתי ישיבת הנהלה והעברתי מסר: לדבר עם מנהלי השטח ולחבק עובדים שחווים מחסומים וחוויות מורכבות בשטח. אנחנו מקיימים קבוצות דיון בסוגיות שעל הפרק ויוצרים תוכניות פעולה שמטרתן לחבר את האנשים והעובדים ללא קשר למוצאם".