סגור

בלעדי
מפרקי הוניגמן תובעים 20 מיליון שקל ממנכ"ל הרשת בעבר

הבקשה הוגשה גם נגד החשב ומנהלת החנויות בעבר, והמבטחת מגדל. המפרקים טוענים כי "נושאי המשרה לשעבר התרשלו כביכול בתפקידם"

מפרקי רשת הוניגמן ביקשו ביום חמישי האחרון מבית המשפט המחוזי בתל אביב לחייב שלושה נושאי משרה לשעבר ברשת בכ־20 מיליון שקל בשל התנהלות רשלנית כביכול מטעמם. המפרקים של הרשת, רו"ח בועז גזית, עו"ד קרן רייכבך סגל ועו"ד פיני יניב, הגישו את בקשתם נגד מנכ"ל רשת הוניגמן לשעבר קובי מויסה, החשב לשעבר קוטי לוי ומנהלת החנויות לשעבר שירי דניאל הוניגמן, בתו של הבעלים מיכה הוניגמן. הבקשה הוגשה גם נגד המבטחת של נושאי המשרה חברת מגדל.

המפרקים מציינים באמצעות משרד עו"ד איתן מהולל שדות ומשרד עו"ד מיתר כי חברת הוניגמן קרסה בפברואר 2018, כאשר חובותיה עומדים על כ־250 מיליון שקל ובשנים שטרם הקריסה "התרשלו מנהלי החברה בכך שהפרו את חובת הזהירות שהם חבים לחברה ולא פעלו, כפי שמצופה מנושא משרה סביר, להתאים את ההוצאות להכנסות, לצמצם את הוצאות ההנהלה והכלליות ואת הוצאות המטה, לפעול לסגירת חנויות מפסידות, לייעל את מערך המכירות ולצמצם את הפסדיה הניכרים של החברה, ולשלם את הפרשות העובדים. מכאן שנושאי המשרה פעלו ברשלנות".

1 צפייה בגלריה
קובי מויסה מנכ"ל הוניגמן
קובי מויסה מנכ"ל הוניגמן
קובי מויסה
(צילום: עמית שעל)
עוד טוענים המפרקים כי בחברה היתה רשימה של כ־50 חנויות שיועדו לסגירה: ואולם בפועל לא ננקטו צעדים לסגירת חנויות מפסידות. "מחקירות נושאי המשרה לשעבר עולה כי כולם היו ערים לירידות במכירות, לקיומן של עשרות חנויות מפסידות בהיבט התפעולי, ואולם עדיין לא ננקטו צעדים מספקים, להביא לסגירתן ולצמצום ההפסדים".
האחים מיכה ויעקב הוניגמן, מייסדי הרשת, אינם נתבעים בבקשה זו בשל היותם פושטי רגל. מקובי מויסה נמסר: "טרם קיבלתי חומר כלשהו ולכן מבחינתי אין תגובה".
עו"ד רונן מטרי, בא כוחה של שירי דניאל הוניגמן, מסר בתגובה כי: "שירי דניאל היתה מנהלת חנויות בלבד ואין לה שום נגיעה לנושא התביעה. ככל הנראה צורפה גב׳ דניאל בניסיון להיפרע מהביטוח".
עו"ד שאול קוטלר, בא כוח האחים הוניגמן מסר:"האחים הוניגמן ניהלו במשך כמה עשורים עסק לתפארת שהעסיק אלפי עובדים ופרנס משפחות רבות בענף הטקסטיל והאופנה שהוא ענף רווי משברים ומוכה אבטלה. למרבה הצער מפעל חייהם קרס והותירם בחוסר כל בפשיטת רגל ובמימוש כלל נכסיהם. בצער רב הם רואים את הטענות המועלות ובטוחים כי בסופו של דבר יתברר כי לא נפל כל פגם בניהול החברה".
חשב החברה קוטי לוי בחר שלא להגיב ומחברת הביטוח מגדל לא נמסרה תגובה.
המותג "הוניגמן קידס" נמכר. לבעלים החדשים אין שום קשר לנאמר בתביעה זו.