סגור

שירות התעסוקה: היקף האבטלה הממושכת - 400 אלף איש

יותר מ-70% מתובעי דמי האבטלה הרשומים בשירות מובטלים כבר למעלה מחצי שנה, שהם 321 אלף איש. זאת בנוסף ל-75 אלף איש שתובעים הבטחת הכנסה; מספרם של כלל המובטלים עומד על 540 אלף איש

יותר מ-70% מתובעי דמי האבטלה הרשומים בשירות התעסוקה, שהם 321 אלף איש, מובטלים כבר למעלה מחצי שנה. יחד עם כ-75 אלף איש שתובעים הבטחת הכנסה, הרי שהיקף האבטלה הממושכת עומד כרגע על 396 אלף איש. כך לפי נתונים שפרסם היום (ב') שירות התעסוקה.

בנוסף, 140 אלף תובעי אבטלה רשומים פחות מחצי שנה, כך שרשומים 460 אלף תובעי אבטלה בסך הכל. מספרם של כלל המובטלים, כולל תובעי הבטחת הכנסה, עומד על כ-540 אלף איש. יש גם מספר לא ידוע של מובטלים שאינם זכאים לקצבה, אבל סביר להניח שרבים מהם הזדרזו למצוא עבודה עם פתיחת המשק.
50% מתובעי דמי האבטלה שהם 231 אלף איש נותרו ללא מעסיק, מה שיקשה עוד יותר על חזרתם לעבודה.

1 צפייה בגלריה
שירות התעסוקה מובטלים דורשי עבודה 1
שירות התעסוקה מובטלים דורשי עבודה 1
שירות התעסוקה
(צילום: באדיבות שירות התעסוקה)

כאמור, מספרם של המובטלים לתקופה ממושכת עומד בסך הכל על 461. מדובר בירידה של 19% לעומת 571 אלף תובעי אבטלה שנרשמו בתחילת חודש מרץ, וירידה של 39% לעומת 756 אלף תובעים שנרשמו בתחילת פברואר, בשיא הסגר השלישי. 50% מתוכם, שהם 231 אלף איש נותרו ללא מעסיק, מה שיקשה עוד יותר על חזרתם לעבודה. כפי שצוין, 70% מהם באבטלה ממושכת.
הנתון של אבטלה ממושכת משקף בעצם את היקף בעיית האבטלה שאיתה יצטרך המשק להתמודד עם היציאה מהמיתון. עם זאת יש לזכור שלפחות חלק מהמובטלים עדיין יושבים בבית, בשל הבטחת דמי האבטלה עד סוף יוני ולכן נתון אמין יותר יהיה זה שיתקבל בתחילת יולי.
52% מתובעי דמי האבטלה הן נשים. קבוצת הגיל הבולטת ביותר הם עדיין צעירים עד גיל 34 – בשיעור של 45%. ככל שנפתח המשק ומובטלי החל"ת חוזרים לעבוד, עולה אחוז הערבים בין המובטלים והוא עומד כרגע על 24%.