סגור

הפעלת אסדת תמר הושבתה; השר שטייניץ: "משנה זהירות"

בשל ההסלמה במצב הבטחוני הורה שר האנרגיה על עצירת הפעילות אתמול אחה"צ, לאחר היוועצות עם גורמי ביטחון. לא צפויה להיגרם הפרעה למשק החשמל


שר האנרגיה יובל שטייניץ הורה להפסיק את פעילותה של אסדת הגז הטבעי תמר, אתמול בשעות הצהריים – כך עדכן היום (ד') משרד האנרגיה.
לפי הודעת המשרד, הדבר נעשה על מנת לנקוט במשנה זהירות והשר עשה כן בתוקף סמכותו, ולאחר שנועץ עם גורמי ביטחון ועם מומחים במשק האנרגיה.

המשרד הכחיש שההחלטה להשבית הייתה בגלל ניסיון לפגוע באסדה. ובכל מקרה נמסר כי ההחלטה על ההשבתה התקבלה אתמול.
במקביל נמסר כי ננקטו צעדים שונים כדי להבטיח את המשך אספקת הגז לתחנות הכוח למפעלי תעשיה ברחבי הארץ. במהלך השבתת אסדת תמר, הגז הטבעי הדרוש מסופק מאסדת לוויתן. כך שלא צפויה להיגרם הפרעה למשק החשמל. אסדת לוויתן החלה להפיק גז טבעי בתחילת 2020.

1 צפייה בגלריה
גז ה טבעי מ קידוח מאגר תמר
גז ה טבעי מ קידוח מאגר תמר
מאגר תמר
(צילום: אלבטרוס)

מחברת שברון (לשעבר נובל אנרג'י) מפעילת האסדה נמסר בתגובה: "אנו שמים בראש סדר העדיפויות את בטיחות העובדים ומתקנים שלנו, הציבור והסביבה בה אנו פועלים ומתמקדים באספקה בטיחותית ואמינה של גז טבעי בהתאם לחוקים ולרגולציות בישראל. בהתאם להנחיות שהתקבלו ממשרד האנרגיה הופסקה הפעילות באסדת תמר. אנחנו ממשיכים לספק ללקוחות גז מאסדת לוויתן ועובדים עימם ועם רשויות הרגולציה הרלבנטיות להבטיח שאספקתו תמשך בבטיחות ובאמינות".