$
בארץ

לפיד: "במקום לנהל כלכלה נכונה - לקחו הלוואות ענק ועשו מסיבה"

שר האוצר החדש: "באתי לשפץ את הבית, אבל אז גיליתי שבחשבון שלנו יש אוברדראפט. מי שירגיש בשנה הקרובה שהמצב שלו הורע, צריך לדעת שזה יהיה זמני". לדבריו, "ככל שהפעולות שלנו יהיו נחרצות יותר עכשיו, נוכל בשנה הבאה לעשות יותר"

תומר אביטל 00:0524.03.13

"באתי לשפץ את הבית, אבל אז גיליתי שבחשבון שלנו יש אוברדראפט. איזה אוברדראפט? מפלצתי, מבשר רע, הולך וגדל", כך התבטא שר האוצר הטרי יאיר לפיד בניוזלטר ששלח הלילה (שבת) לפעילים ב"יש עתיד".

 

"איך זה קרה?", תהה שר האוצר החדש, ומיהר להשיב: "כמו כל אוברדראפט: בזבזו המון כסף שלא היה, לא הגיע כסף שחשבו שיגיע, לקחו התחייבויות שאסור היה לקחת. השנה הראשונה שלי במשרד האוצר תעסוק בצמצום האוברדראפט. הייתי מעדיף לעסוק בדברים יותר משמחים, אבל אני מאמין שהתפקיד שלי הוא ללכת בדיוק לאיפה שקשה. הבעיה נוצרה מפני שבמקום לנהל כלכלה אחראית לקחו הלוואות ענק ועשו מסיבה. אני לא הולך לחזור על הטעות הזו".

 

יאיר לפיד בכנסת יאיר לפיד בכנסת צילום: עמית שאבי

 

לפיד - שציין כי בלילה הראשון שלו כשר נרדם כשעל חזו "מונח המסמך בעל השם המרגש 'סקירה פיסקאלית של מדינת ישראל' שאותו הכינו לי במשרד האוצר" - הוסיף "מי שירגיש בשנה הקרובה שהמצב שלו הורע, צריך לדעת שזה יהיה זמני. ככל שהפעולות שלנו יהיו נחרצות יותר עכשיו, נוכל בשנה הבאה לעשות יותר - יותר בהורדת מחירי הדיור, בחינוך, ברווחה, בסיוע לעסקים קטנים, בשיוויון בנטל, בהורדת מחירי הדיור (כן, אני יודע שכתבתי את הדיור פעמיים, ולא במקרה)".

 

לפיד סיפר גם כי בישיבתו הראשונה עם בכירי האוצר אמר להם "הדיון אינו צריך להיות על מדיניות אלא על חזון. כשאתה יודע מה החזון שלך, המדיניות כבר נגזרת מתוכו באופן טבעי. החזון שלי הוא על כלכלה שמרכזה הוא האדם העובד, מה שאנחנו נוהגים לכנות 'מעמד הביניים'. הדבר החשוב הוא ליצור כלכלה שבה אם אתה עובד, אז הדברים פועלים לטובתך – יש לך את היכולת להתקיים בכבוד, לקנות דירה, לדאוג לעתיד. אם אין לך עבודה, אנחנו צריכים לספק לך מספיק הזדמנויות לתעסוקה והכשרה מתאימה. אם אתה יכול לעבוד ולא רוצה, תפקידה של המדינה להבהיר לך שזה מאוד לא כדאי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x