$
משפט

הבן לשושלת היהלומנים שהחליט לחזור בתשובה

דן גרטלר, בן למשפחת יהלומנים, הקים את קבוצת DGI, המאגדת את פעילותו ברחבי הגלובוס. לפני שנים אחדות דורג כאחד האנשים העשירים בישראל לפי המגזין "פורבס"

ענת רואה 08:2501.02.11

דן גרטלר, (37) נולד למשפחת יהלומנים. סבו היה משה שניצר, שהקים את בורסת היהלומים הישראלית ושימש נשיאה במשך שנים רבות. אביו, אשר גרטלר, אף הוא יהלומן שמנהל את העסקים המשפחתיים. אמו של גרטלר, חנה גרטלר, מבעלי קבוצת גרטלר־דוידוב, היתה גם בעליה של תחנת הרדיו 99FM. לפני כמה

שנים חזר גרטלר בתשובה, וכיום הוא מקיים אורח חיים חרדי. לגרטלר אשה ושמונה ילדים.

 

גרטלר הקים חברה על שמו, קבוצת DGI, המאגדת את פעילותו ברחבי הגלובוס. לפני שנים אחדות דורג גרטלר כאחד האנשים העשירים בישראל לפי המגזין "פורבס", ואז הוערך הונו בחצי מיליארד דולר.

 

עם זאת, בתביעה שהגיש ד"ר ולדימיר וקסמן נגדו, הוא טוען כי גרטלר לא היסס להתחייב על עסקאות בהיקף של 3 מיליארד דולר לטווח של 5–10 שנים.

 

אביגדור ליברמן נחשב זה שנים לידיד קרוב של גרטלר. בתביעה שהגיש וקסמן הוא מבהיר כי לפי הבנתו, ליברמן פעל על תקן יועץ או מתווך, ולא כשותף לעסקיו של גרטלר. ב־2004 הגיש יועצו לשעבר של גרטלר, יוסי כמיסה, תביעה נגדו, וטען בה כי ביולי 2000 זימן אותו ליברמן וסיפר לו כי הוא שותף לעסקאות בקונגו.

 

בתביעה טען כמיסה כי גרטלר הציע לו לאמן את צבא קונגו במסגרת הסדר עם ראשי המדינה, שכרך ייעוץ ביטחוני בקבלת זיכיון בלעדי ליצוא מהמדינה. תביעתו של כמיסה נדחתה על הסף ע"י השופט עדי אזר, והערעור לבית המשפט העליון נדחה גם הוא.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x