$
סביבה

כפר הנופש בפלמחים לא יכלול בנייה בטווח של 100 מטרים מהמים

כך פסק ביהמ"ש, שדן בעתירת היזמים נגד הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. במקום עתידות לקום 350 יחידות דיור ובצדן בריכות שחייה ומתחמים ספורטיביים

גלית שפיר 17:3916.04.09

בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק בתחילת החודש, כי היזמים של כפר הנופש פלמחים לא יוכלו להקים את המבנים במתחם בטווח של 100 מטרים מקו הים.

 

בדצמבר 2003 פירסם מינהל מקרקעי ישראל מכרז לחכירת שטח של 74 דונם להקמת כפרי נופש ותיירות בפלמחים. ביולי 2004 נחתם הסכם בין

המינהל לחברות מעוז דניאל ואוולון, לתקופת חכירה של 49 שנה, בה התחייבו החברות להקים באזור, על חשבונן, מתחם חניה בשטח של 18 דונם ושבילי טיילת שיהיו פתוחים לציבור הרחב.

 

החברות הגישה ב-2007 את התוכנית למתחם, שכוללת 350 יחידות דיור ובצדן, בחלק המערבי של השטח, בריכות שחייה ואזור ספורט, במרחק של בין 30 ל-100 מטרים מקו המים. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה קבעה, כאמור, כי אין לאשר כל בנייה וגידור בתחום 100 מטרים מהמים: "מדובר במשאב ציבורי, שיש לשמור בו תנועה חופשית לציבור", נכתב בהחלטת הוועדה.

 

בעקבות ההחלטה הגישה המועצה האזורית כפר הנופש פלמחים, שהינה שותפות בין החברה הקבלנית מעוז דניאל ואוולין מיזמי נדל"ן, עתירה לבית המשפט כנגד הוועדה המחוזית מחוז מרכז ועמותת אדם, טבע ודין. בפסק הדין קבעה השופטת, מיכל רובינשטיין: "החלטת הוועדה המחוזית הינה סבירה ולא נפל בה פגם המצדיק את ביטולה".

 

עו"ד ציפי איסר איציק מעמותת אדם, טבע ודין, מסרה בתגובה: "אדם, טבע ודין שיתפה פעולה עם בדיקת מבקר המדינה ובכוונתה לפעול לביטול ההתקשרות התמוהה עם היזם והתוכנית כולה. במקביל, בכוונתנו לנקוט בכל הכלים המקצועיים והמשפטיים העומדים לרשותנו, בכדי להכריז על שטח זה כשמורת חוף, או כפארק חופי, שאסורים בו כל בנייה או פיתוח כדי לשמור עליו כנכס ציבורי לנו ולדורות הבאים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x