משפט

פרסום ראשון

למרות התנגדות הנושים: אושר הסדר לאחד מבעלי קפה נמרוד

בית משפט השלום קבע כי דוד אייל ישלם לנושיו 700 אלף שקל מתוך מתוך חובות של כ-4 מיליון שקל

בית משפט השלום בתל אביב נעתר לפני מספר ימים לבקשת דוד אייל, אחד מבעלי רשת קפה נמרוד, ואישר לו הסדר נושים, למרות התנגדות של מרבית נושיו. אייל צבר חובות של כ-3.8 מיליון שקל לאחר שערב לחובות הרשת וישלם על פי ההסדר כ-700 אלף שקל לנושיו.

 

 

 

מנהל ההסדר , עו"ד יואב גמרסני, ציין בפני בית משפט כי סך תביעות החוב שאושרו עומד על כ-3.8 מיליון שקל . למעשה, הצעת אייל שאושרה מגלמת דיבידנד בסך 15% נטו לנושים.

 

רשת קפה נמרוד נוסדה על מנת להנציח את שמו של הלוחם נמרוד שגב ז"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה. אייל היה אחד מהבעלים של הרשת.  כיום סניפי הרשת מופעלים על ידי זכיינים ואין כל קשר בינם לבין ההסדר של אייל. כמו כן אין כל טענה כי הזכיינים נמצאים בקשיים.

 

מההחלטה עולה כי ערך נכסיו המוצהרים והידועים של אייל עומד על 708 אלף שקל, ואילו הצעת אייל עומדת כאמור על סך של 700 אלף שקל. השופט ד"ר דן סעדון החליט לאשר את ההסדר למרות התנגדות הנושים וקבע כי "סמכות בית המשפט לאשר את ההסדר שרירה וקיימת גם אם ההסדר לא זכה ברוב הדרוש.

 

קפה נמרוד קפה נמרוד צילום: אבי חי

 

"בשים לב לכך שעל פי דוח מנהל ההסדר, הפער בין הצעת היחיד לבין הסכום שאמור להתקבל בקופת הנשייה במצב של מתן צו פתיחת הליכים הוא סכום זניח של כ-8,000 שקל בלבד מצופה כי נושה המתנגד להסדר יידרש להסביר את התנגדותו להצעת היחיד. ניכר כי איש מהנושים לא טרח לנמק או להסביר את התנגדותו".

 

 

עו"ד יונת ליבוביץ-מאיר עו"ד יונת ליבוביץ-מאיר צילום: משרד פיאדה, ליבוביץ-מאיר

 

לפי השופט, "בשים לב לכך שניכר כי כלל המידע הנדרש עמד לנגד עיני הנושים ובכלל זה הפער (הזניח) בין הסכום הצפוי להתקבל כתוצאה ממתן צו פתיחת הליכים לסכום הצפוי להתקבל על פי הצעת היחיד להסדר, קיים קושי להתחשב בעמדות נושים המתנגדות להצעת היחיד להסדר או לחלופין מתנות את הסכמת אותם נושים בתשלום דיבידנד גבוה יותר מזה המוצע בהצעת היחיד".

 

לדברי עוה"ד שי פיאדה ויונת ליבוביץ-מאיר ממשרד פיאדה, ליבוביץ מאיר שמייצג את אייל והגיש את הבקשה להסדר נושים, "לפי חוק חדלות הפירעון החדש, לבית המשפט יש שיקול דעת לאשר הסדר נושים ובית המשפט השתמש בסמכות זו. במקרה זה, למרות ההתנגדות הגורפת מקיר לקיר, הרי שזהו תקדים שלא היה מקובל בעבר".

x