משפט

בלעדי לכלכליסט

רוצים להגיש תביעה קטנה מהבית? הסטארט-אפ SueApp מציע דרך מקוונת

לאחרונה עלה לרשת אתר של הסטארט-אפ שקיבל מספר תמיכות כספיות ממשרד הדיגיטל הלאומי, ומציע מערכת טכנולוגית שמפשטת ומנגישה את הליך הגשת התביעה תמורת 50 שקל דמי עמלה

מבקשים להגיש תביעה קטנה לבית המשפט ומבלי שתצטרכו להגיע פיזית למזכירות? לאחרונה עלה לרשת אתר של הסטארט-אפ SueApp שהופך לפשוט יותר את תהליך הגשת תביעה קטנה.

 

כיום, כשאדם רוצה להגיש תביעה קטנה הוא צריך למלא טפסים, להגיע פיזית אל בית המשפט,  לעמוד בתור להגשה ואחר כך להתעדכן דרך בית המשפט בדבר מועדי הדיונים וההחלטות. על פי חוק, התובעים בתביעות קטנות אינם יכולים להיות מיוצגים בדיון באמצעות עורכי דין.

 

בראש הסטארט-אפ, שאף קיבל מספר תמיכות כספיות ממשרד הדיגיטל הלאומי, עומדים תום לביא, ערן נתנזון ואסף בן-טולילה. השלושה מציינים כי זיהו את הפער הגדול שבין מספר  התביעות הקטנות שאמורות להיות מוגשות לבין מספר התביעות הקטנות שמוגשת בפועל והחליטו לעשות מעשה. העלות: 50 שקל דמי עמלה. 

מימין: תום לביא וערן נתנזון  ממייסדי הסטארט-אפ SueApp מימין: תום לביא וערן נתנזון ממייסדי הסטארט-אפ SueApp צילום: סטודיו תומאס, תומר שלום

 

השלושה הקימו את מערכת SueApp, שלדבריהם היא מערכת טכנולוגית שמפשטת ומנגישה את הליך הגשת התביעה. התובע ממלא דרכה את כתב התביעה, מעביר דרכה את המסמכים לבית המשפט ואף מקבל את העדכונים בדבר התביעה. כל מה שנותר לתובע זה להגיע לדיון בביהמ"ש במועד שנקבע.

 

היזמים מציינים כי החברה נמצאת היום בהליך של התקשרות עם חברות הביטוח הגדולות אשר יעניקו ללקוחותיהם את השירות כהטבה ובשלב הבא המערכת תתחיל לייצר שבלונות אשר יפשטו את התהליך עוד יותר ויאפשרו לציבור להגיש תביעות בתוך תבניות מוכנות על פי תחומים: לדוגמה תיירות, רכב, תעופה וכו'.

 

בשוק קיימים מתחרים המאפשרים הגשת תביעה קטנה באינטרנט. לטענת היזמים SueApp הוא מיזם שהגיע לבשלות והוכיח כבר כי המערכת שלו פועלת באופן יעיל. "האסמכתא הגדולה ביותר להצלחת המערכת הינה העובדה שלפי ידיעתנו אנו המיזם היחיד בתחום אשר נתמך על ידי המדינה", הם מציינים.

 

ממשרד הדיגיטל הלאומי נמסר: "מטה ישראל דיגיטלית בשיתוף רשות החדשנות מפעיל את מסלול 'ממשלטק' המעניק תמיכה כספית לסטרטא-פים המקדמים חדשנות במגזר הציבורי. עד היום המסלול תמך ב-209 יוזמות בסכום כולל של 115 מיליון שקל בתחומי החינוך, הרווחה, השלטון המקומי, המשפט, הבריאות, התעסוקה ועוד. חברת SueApp היא דוגמה למיזם שקיבל מספר תמיכות במסלול "ממשלטק" מתוך מטרה לרתום את המהפכה הדיגיטלית לטובת שיפור הנגישות לצדק ולמשפט"

 

x