$
משפט

בלעדי לכלכליסט

משה חוגג תובע קרן הון סיכון: מתנערת מהסכם למכירת מניותיה בסטורדוט

חוגג טוען כי בינו לבין סמסונג ונצ'רס קיים הסכם מחייב שבמסגרתו מכרה לחוגג מניות המוחזקות על ידיה בסטורדוט בתמורה ל-13 מיליון דולר. לטענתו, סמסונג ונצ'רס סירבה לחתום פורמלית על ההסכם לאחר שקיבלה הצעה אחרת לרכישת המניות, בעבור תמורה גבוהה יותר

איש העסקים משה חוגג הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה נגד קרן ההון סיכון סמסונג ונצ'רס שהינה, לדבריו, בשליטת קבוצת סמסונג העולמית, זאת בטענה כי היא מתנערת מהסכם למכירה לו של מניותיה בחברת סטורדוט תמורת 13 מיליון דולר.

 

לאחרונה פורסם ב"כלכליסט" כי סטורדוט מנהלת מגעים למיזוג עם ספאק לפי שווי של 3.5 מיליארד דולר. על פי סטורדוט, באמצעות הטכנולוגיה שלה ניתן יהיה להגיע לטעינה מהירה ומלאה של מכונית חשמלית בתוך 5 דקות שתשתווה למהירות תדלוק מכל דלק של מכונית מונעת בנזין. החברה הוקמה בשנת 2012 על ידי דורון מאירסדורף, פרופ' שמעון ליצין ופרופ' גיל רוזנמן. בין המשקיעים בחברה רומן אברמוביץ', הבעלים של קבוצת הכדורגל צ'לסי, משפחת ורטהיימר, סמסונג ועוד.

 

משה חוגג משה חוגג צילום: אוראל כהן

 

 

חוגג טוען כי הוא באמצעות חברה מטעמו וסמסונג ונצ'רס במישרין נמנים עם בעלי המניות של סטורדוט. חוגג מבקש מבית המשפט באמצעות עו"ד יורם בר ושחר מילצ'ן ממשרד כספי ושות' להצהיר כי נכרת בינו לבין הנתבעת הסכם מחייב, אשר במסגרתו מכרה לו הנתבעת מניות המוחזקות על ידיה בחברת סטורדוט בתמורה ל-13 מיליון דולר.

 

"בין חוגג לבין סמסונג ונצ'רס נוהל מו"מ למכירת כל מניות בכורה א' של החברה (סטורדוט) המוחזקות בידי סמסונג ונצ'רס (2.5 מיליון מניות) לידי חוגג. המו"מ נשא פרי וכתוצאה מכך השתכלל בין הצדדים הסכם מכר מניות מחייב. בין הצדדים אף הוחלפו טיוטות של הסכם פורמלי, המשקפות את ההסכמות שאליהן כבר הגיעו הצדדים...והנה לפתע, באופן פסול וללא כל טעם ענייני, סמסונג ונצ'רס סירבה לחתום חתימה פורמלית על הסכם המכר, כאשר למיטב ידיעת חוגג, הדבר אירע כיוון שבדיוק באותה עת הועברה לה על ידי צד שלישי הצעה לרכישת המניות, בעבור תמורה גבוהה יותר מהתמורה שהוסכם עליה בין הצדדים. אולם, לא יכול להיות חולק כי בין הצדדים השתכלל ונכרת הסכם מכר מחייב, אשר אין ביכולת סמסונג ונצ'רס להתנער ממנו או להתכחש לו, ובכך שסמסונג ונצ'רס נמנעה בחוסר תום לב מלחתום על טיוטת הסכם המכר חתימה פורמלית, אין כדי לגרוע כהוא זה מתוקפו המחייב של הסכם המכר", נטען בתביעה.

 

יש לציין כי לתביעה צורף כנספח מכתב מטעם עו"ד גיא גורדון ממשרד גולדפרב זליגמן המייצג את הנתבעת, אשר ממנו עולה כי הנתבעת טוענת כי לא נכרת הסכם מחייב בנוגע לתנאים וכי לא בוצעה חתימה פורמלית. עוד נטען כי בין הצדדים קיימים פרטים חסרים או לא מוסכמים. טענות אלו מוכחשות על ידי חוגג. טרם הוגש כתב הגנה.

x