$
רכב

קורונה? למבורגיני טוענת ש-2020 היתה הרווחית בתולדותיה

יצרנית רכבי היוקרה האיטלקית אמנם ציינה כי נרשמה ירידה בייצור, אך לדבריה בשנה שעברה הרווח התפעולי שלה היה הגדול אי פעם; היא לא פירטה בשלב זה מהו, אך עולה שהרוויחה מכך שלקוחותיה העשירים לא יכלו לטייל בעולם והעדיפו להשקיע את כספם ברכבים

תומר הדר 13:3419.03.21

לקורונה, כך ניכר, היו דווקא השפעות טובות על שוק רכבי העל העולמי.

 

 

 

אחרי בנטלי הבריטית, גם למבורגיני האיטלקית מוסרת בפרסומיה כי שנת 2020 היתה השנה הרווחית ביותר בתולדות היצרנית הקטנה מאיטליה. למבורגיני עצמה מהווה כיום חלק מאימפריית פולקסווגן אך נוסדה לפני 58 שנים בידי פרוצ'יו למבורגיני, תעשיין איטלקי אשר עשה את הונו מבניית טרקטורים, והתאכזב מן היחס שקיבל מאנזו פרארי. זאת לאחר שהאחרון הסביר ללמבורגיני, לפי לשון האגדה, שידי הטרקטוריסט שלו אינן מתאימות למכוניות פרארי העדינות, מה שגרם לשלל תקלות במכונית שלמבורגיני עצמו רכש.

 

למבורגיני בדובאי למבורגיני בדובאי צילום: שאטרסטוק

 

כיום, בניגוד לפרארי כחולת הדם אשר מתעקשת זה שנים לדחות את הצגתו של רכב כביש שטח וגם לא ממהרת להציע מכונית מרוץ לכל בעל ממון, ללמבורגיני יש רכב כביש שטח משלה, האורוס, וגם מספר סדרות אקסקלוסיביות של מכוניות הכביש שלה אשר מיועדות לאולטרה עשירים אשר מעוניינים לעלות על מסלול המרוצים. אותם מולטי מיליונרים, אשר לא יכלו להתנהל בעולם בחופשיות בגלל הקורונה העדיפו להשקיע את כספם בצעצועים יקרים, ונתוני למבורגיני מוכיחים זאת.

 

לפי דיווח היצרנית בשנת 2020 רשמה למבורגיני את הרווח התפעולי הגבוה ביותר בתולדותיה, אך לא פירטה מהו. הנתון שכן סופק על ידי למבורגיני מתייחס להיקף המחזור של היצרנית לשנת 2020: 1.6 מיליארד יורו (ירידה של 11% ביחס לשנת 2019), וזאת למרות שאיטליה נפגעה קשות על ידי הקורונה, מה שגרם לחברה להשבית את מפעליה ליותר מחודשיים. לכן בשנת 2020 יוצרו 7,430 מכוניות למבורגיני, לעומת 8,250 בשנת 2019, אך עם זאת ניכר שהדגמים שכן נמסרו היו יותר רווחיים עבור היצרנית.

 

הפרסום של למבורגיני מעלה את השאלה הברורה: היכן נמצא הכסף הגדול? כלומר היכן נמצאים הלקוחות. לפי החברה, ארה"ב היא השוק הגדול ביותר עם 2,224 מכוניות שנמסרו אשתקד. אחרי ארה"ב נמצאת דווקא גרמניה חובבת המהירות עם 607 מסירות. ודווקא סין, ארצם של המיליונרים החדשים נמצאת במקום השלישי עם 604 מסירות.

x