רכב

מותג הביצועים של סיאט מושק בישראל

עד כה הופיע השם "קופרה" על גרסאות ספורטיביות של מכוניות סיאט קיימות, אך כעת החטיבה תושק בנפרד, בין היתר עם מכוניות ייחודיות לקופרה ואולם תצוגה נפרד עבור המותג, שמשווקת צ'מפיון מוטורס

תומר הדר 15:5616.03.21

קופרה, חטיבת הביצועים של סיאט משיקה פעילות רשמית בישראל. בדומה ליתר מותגי הקבוצה, השיווק מבוצע על ידי צ'מפיון מוטורס.

 

עד כה הופיע השם "קופרה" על גרסאות ספורטיביות של מכוניות סיאט קיימות, אך כעת החטיבה תושק בנפרד, בין היתר עם מכוניות ייחודיות לקופרה ואולם תצוגה נפרד עבור המותג.

 

 

בפועל, גם לחברות האחריות בקבוצת פולקסווגן, כלומר פולקסווגן, אאודי וסקודה יש דגמים ספורטיביים, אך בניגוד לקופרה לא מדובר במותג בפני עצמו. במסגרת זו מושקת בישראל קופרה פורמנטור, הרכב היחיד של קופרה שאינו מהווה גרסה של דגם קיים של סיאט.

 

במפתיע, בקופרה בחרו דווקא ברכב כביש שטח כדגם הראשון של המותג ולא במכונית ספורטיבית. הפורמנטור מצויד במנוע בנפח 1.5 ליטרים המפיק 150 כוחות סוס ובמנוע בכיר- בנפח 2.0 ליטרים המפיק 310 כוחות סוס. מחיר הפורמנטור מתחיל ב-175 אלף שקל עבור גרסת הבסיס ומגיע עד כ-260 אלף שקל עבור הדגם הבכיר.

 

לצד הפורמנטור מוצגים מחדש גם דגמים קיימים של סיאט, אשר ממותגים מחדש, הפעם כדגמי קופרה. כך, הקופרה אטקה מושק באותו מחיר של 250 אלף שקל לאחר מתיחת פנים ואילו הקופרה לאון מושקת גם היא לאחר מתיחת פנים בגרסה אשר מצוידת במנוע טורבו בנפח 2.0 ליטרים המפיק 300 כוחות סוס. מחיר הקופרה אטקה הוא 240 אלף שקל.

סיאט קופרה פורמנטור סיאט קופרה פורמנטור

 

 

 

 

x