$
משפט

פרסום ראשון

אביב גלעדי תובע 3.9 מיליון שקל דמי תיווך מאודי רקנאטי

גלעדי, מייסד חברת התקשורת RGE, טוען שחברו רקנאטי ובנו שי, שותפיו לשעבר, התחמקו מתשלום לאחר שסייע להם לרכוש את אחזקות לן בלווטניק ולהגיע לבעלות מלאה על RGE: "ניצלו את טוב לבי". טרם הוגש כתב הגנה

מייסד חברת התקשורת RGE אביב גלעדי תובע מחברו אודי רקנאטי ומבנו שי רקנאטי כ־3.9 מיליון שקל בטענה כי הפרו התחייבות לשלם לו מיליון דולר דמי תיווך. "לגלעדי נודע כי אודי רקנאטי ובנו, מי שהוא חשב לחבריו, ושותפיו זה עשרות שנים, וראה בהם משפחה ממש, הוליכו אותו שולל וניצלו את טוב לבו", נטען בתביעה שהוגשה היום (ג') לבית המשפט המחוזי.

 

גלעדי טוען, באמצעות עו"ד דיבון פרקש, כי לאחר שפרש מתפקידו כיו"ר דירקטוריון RGE ומכר את אחזקותיו בחברה, הוא פעל במשך חודשים ארוכים בשליחות הנתבעים ועבורם כדי לתווך בינם לבין חברת אקסס אינדסטריז, בבעלות לן בלווטניק, שהיתה אז בעלת המניות הנוספת בחברה, ולסייע לנתבעים לרכוש את חלקה של אקסס בחברה ולהגיע לבעלות מלאה ב־RGE.  

אודי רקנאטי אודי רקנאטי צילום: אוראל כהן

 

 

עוד הוא טוען כי האב והבן רקנאטי הבהירו לו כי ככל שייעתר לבקשתם, "הוא יבוא על שכרו בעבור פועלו, ואם עסקת אקסס תצא לדרך, רקנאטי ישלמו לו 1 מיליון דולר כעמלת תיווך ובגין מאמציו עבורם... בסופו של יום מאמציו של אביב גלעדי נשאו פרי וגלעדי הצליח להביא את הצדדים להסכמות לפיהן רקנאטי ירכשו את מלוא אחזקותיה של אקסס בחברה תמורת 26 מיליון דולר".

 

אביב גלעדי אביב גלעדי צילום: רמי זרנגר

 

בתביעה נטען כי "בשלהי 2020, לאחר שנמסר לגלעדי כי עסקת אקסס הסתיימה בשעה טובה, פנה גלעדי אל הנתבעים וביקש לעגן את ההבנות שהושגו ביניהם בהסכם כתוב. אולם הנתבעים לא טרחו להשיב לפניית גלעדי בעצמם, אלא שלחו נציג מטעמם כדי שימסור את תשובתם המיתממת כביכול ש'אינם יודעים במה מדובר', תוך שהתכחשו לסיכומים ברורים ולהתחייבות מפורשת שנטלו על עצמם לשלם לאביב גלעדי דמי תיווך בגין פועלו בשליחותם".

 

גלעדי טוען כי הרקנאטים "הוליכו אותו שולל במשך חודשים ארוכים, תוך שניצלו את אמונו המלא בהם ואת טוב לבו, ניצלו את קשריו ואת כישוריו. חרף תדהמתו של גלעדי מהתנהלותם הנפסדת של הנתבעים וההתכחשות לסיכום ברור ומפורש מצד מי שראה בהם כמשפחה ממש, גלעדי הבליג על כבודו ופנה אל הרקנאטים פעם אחר פעם בניסיון לקבל את המגיע לו. גם שיחות אלו העלו חרס והרקנאטים הוסיפו לגלגל את גלעדי מהאחד לאחר".

 

בתביעה נטען כי בינואר השנה נשלח מייל על ידי נציג מטעם הנתבעים שהשיב לגלעדי: "לאודי יש זיכרון שונה לגמרי מהפגישה. העניין כלל לא עלה בפגישתך איתם, ולפיכך ברור כי לא היו שיחות, רצונות או הבנות". את רקנאטי מייצג עו"ד גד אלון ממשרד אלון, רסקי ושות'. טרם הוגש כתב הגנה.

 

x