משפט

דרמה בהרצוג פוקס נאמן: שני שותפים בכירים עוזבים

עורכי הדין אהוד סול ואילנית לנדסמן יוגב הודיעו על החלטתם לפרוש. השניים הקימו את מחלקת חברות וניירות ערך בפירמה, שנחשבת למובילה בתחומה בישראל. יעזבו בעוד שלושה חודשים ויקימו יחד מיזם משותף

ליטל דוברוביצקי ועמיר קורץ 11:2108.03.21

דרמה במשרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן ("הרצוג"). עורכי הדין אהוד (אודי) סול ואילנית לנדסמן יוגב, ראשי מחלקת חברות וניירות ערך במשרד, הודיעו להרצוג על החלטתם לפרוש יחד לדרך חדשה בעוד כשלושה חודשים.

 

 

 

 

בכוונת השניים להקים מיזם שיחבר חיבורים, יזום וילווה עסקאות ותהליכים, יסייע בניהול משברים עסקיים וייעץ להנהלות ולדירקטוריונים.

 

מחלקת חברות וניירות ערך, שהוקמה על ידי אודי ואילנית, מונה כיום יותר מ-60 שותפים, עורכי דין ומתמחים ונחשבת למובילה בתחומה בישראל.

 

הרצוג, סול ולנדסמן יוגב הסכימו להמשיך ולשתף פעולה ביניהם. במסגרת המיזם החדש ימשיכו אודי ואילנית לסייע ללקוחותיהם הקיימים.

 

אילנית לנדסמן יוגב ואודי סול אילנית לנדסמן יוגב ואודי סול צילום: עידן גרוס, משה ברין

 

עו"ד לנדסמן-יוגב למדה באוניברסיטת תל אביב ובעבר היתה נשואה לפרופ' יריב יוגב, שהתפרסם בתוכנית הטלוויזיה בייבי בום והיום הינו מנהל האגף לנשים ויולדות באיכילוב.

 

עו"ד לנדסמן יוגב ייצגה בין היתר את בית ההשקעות פריזמה ברכישת קרנות הנאמנות של בנק הפועלים. היא מטפלת ברכישות ומיזוגים של בתי השקעות בתחום ניהול הכספים ובין היתר טיפלה במכירת השליטה בבית השקעות דש אייפקס לקבוצת ב.ר.מ (היקף של למעלה מחצי מליארד שקל), ברכישת בית ההשקעות פסגות על ידי קרן אייפקס (לפי שווי חברה של כ-3 מליארד שקל), ברכישת השליטה בדש ניירות ערך והשקעות (חברה ציבורית) על ידי ברגר הולדינגס (היום דש אייפקס) ומיזוג כל פעילות ניהול הכספים של ברגר הולדינגס לתוך דש ניירות ערך והשקעות, רכישת השליטה בקבוצת פריזמה ועוד.

 

לנדסמן-יוגב הייתה מעורבת גם בעסקאות רכישה ומיזוג שונות של חברות ציבוריות ופרטיות רבות, בין היתר - מכירת השליטה בפרטנר לסקיילקס, מיזוג טמרס ישראל (בבעלות פויו זבלדוביץ) עם בריטיש ישראל, רכישת סוכנות הביטוח "שקל" על ידי הפניקס ועוד.

 

לנדסמן יוגב עלתה בספטמבר 2019 לכותרות גם בפרשה פלילית, על רקע ייעוץ משפטי שהעניקה לקרן הגשמה. לנדסמן יוגב נחקרה אז ברשות ני"ע בחשד שייעצה לבכירי הקרן שלא לדווח למשקיעיה על ההסתבכות הפלילית והאזרחית של השותף האמריקאי שלה, גארי דרגול, במיזם נדל"ן במישיגן. מדובר בחקירה שניהל הרשות נגד קרן הגשמה בחשד לאי דיווח מידע מהותי לכאורה למשקיעים. לנדסמן יוגב נדרשה לחקירה, לאחר שיו"ר קרן הגשמה חנן שמש טען שהיועצים המשפטיים אמרו לחברה שאין צורך בדיווח על אודות הסבכות איש העסקים האמריקאי. מדובר בחקירה שעדיין מתנהלת ברשות.

 

בשנים האחרונות ייצגה לנדסמן יוגב את אייפקס בכל ההשקעות שלה, כולל מכירת רכישת ומכירת תנובה, ולאחרונה ייצגה את בית ההשקעות אלטשולר שחם בעת שזה רכש את בית ההשקעות פסגות מידי אייפקס. בנוסף ייצגה את סלקום בעת רכישת גולן טלקום ובהנפקות רבות, כמו של מקס סטוק או בהנפקה שמקדמת פוקס של פעילות הספורט שלה (ריטיילורס) ומלווה קבוצת עסקיות רבות כמו למשל קבוצת כלל של לן בלווטניק.

 

בין הלקוחות של סול: מלאנוקס, האחים דיין ודוד ורטהיים

 

עו"ד אודי סול הוא אחד מעורכי הדין הבולטים בארץ בתחום ייעוץ בסכסוכי בעלי מניות מורכבים. בין השאר הוא מלווה חברות בתהליכי התגוננות מפני מתקפות אקטיביסטיות והשתלטויות עוינות וכן משקיעים אסטרטגיים מקומיים ובינלאומיים. בין השאר, סול ייעץ למלאנוקס בעסקת המיזוג המשולש ההופכי בעסקה שבה נרכשה על ידי NVIDIA ב-6.9 מיליארד דולר. סול ייעץ למלאנוקס גם סביב מאבק השליטה בה מול קרן ההשקעות האמריקאית האקטיביסטית סטארבורד.

 

סול גם ייעץ למשפחת דיין בעסקאות עם קבוצת דלק וסיטי בנק לרכישת יחידות השתתפות בדלק קידוחים ששועבדו לטובת הבנק, בין השאר סביב הסכם הפשרה שנחתם עם דלק, על רקע המאבק שהתגלע על הנתח שהוציא סיטי בנק למכירה לאחר שהבנק ביקש לממש עם פרוץ משבר הקורונה את יחידות ההשתפות שבידיו.

 

לקוח גדול נוסף של סול היה דוד ורטהיים, בעסקאות מכירה של אחזקות ביותר ממיליארד שקל באלוני חץ, מה שאפשר לו לקבל היתר שליטה בבנק מזרחי טפחות, בהתאם לחוק הריכוזיות. בנוסף ייעץ סול לקרן ההשקעות הזרה אפולו, בעת שרכשה אחזקות באיי.די.או.

 

סול נמצא כבר 35 שנה במשרד הרצוג פוקס נאמן, המדורג ראשון בישראל מבחינת כמות עורכי הדין שבו, ולנסדמן יוגב 16 שנה. היא, בשונה מרוב השותפים שצמחו בהרצוג, הגיעה אליו בשלב מאוחר יחסית, לאחר שהיתה שותפה במשרד כהן להט, של יורם כהן ודן להט. הקשר בין סול ללנדסמן יוגב נוצר על רקע הקמת פריזמה. לנדסמן יוגב ייצגה אז את עמית ברגר ואילן בן דב וסול ייצג את מרקסטון של רון לובש ואמיר קס ז"ל שנכנסנו כשותפים בפריזמה.

x