רכב

משרד התחבורה מציג: נהיגה מונעת למחוסנים בלבד

בהודעת המשרד לנהגים הממתינים לעבור קורס נהיגה מונעת נכתב כי "הפעילות תהיה רק לזכאי תו ירוק", שכוללת גם את המחלימים מקורונה. בכך בוטלה דחיית חידוש רישיון הנהיגה של אלפי נהגים בשל הקורונה

תומר הדר 16:3907.03.21

אם תזדקקו בקרוב לקורס נהיגה מונעת עליכם לקחת בחשבון: מדובר בפעילות אשר פתוחה למחוסנים או מחלימי קורונה בלבד, כך עולה מלשון הודעה אשר שלח בשבוע שעבר משרד התחבורה לנהגים אשר ממתינים לקורסי נהיגה מונעת.

 

 

על פי לשון הודעת משרד התחבורה: "אנו שמחים לעדכן כי מערך הקורסים יחזור לפעילות ב5 באפריל 2021 בשעות הערב. הפעילות תהיה רק לזכאי תו ירוק" – לשון ההודעה המפורשת. על פי הגדרות משרד הבריאות הרשמיות, זכאי תו ירוק הם רק מי שהתחסנו או לסירוגין החלימו מקורונה. כלומר בפועל ישראלים שלא התחסנו ולא החלימו לא יוכלו לעבור קורס נהיגה מונעת.

 

בכך גם מתבטלת יוזמת משרד התחבורה לדחות את חידוש רישיון הנהיגה של אלפי נהגים לשנה הבאה, בשל הקורונה. במהלך השנה שעברה בגלל הקורונה נאלץ משרד התחבורה גם למחוק נקודות אשר הצטברו בקרב נהגים שלא יכלו להגיע לשיעורי הנהיגה המונעת, וזאת עקב סגירת הכיתות.

 

מירי רגב שרת התחבורה מירי רגב שרת התחבורה צילום: אוהד צויגנברג

 

משרד התחבורה מסר: "בהמשך להחלטת הממשלה, קורסי הכשרה לאמצעי תיקון (קורס רענון נהיגה ונהיגה נכונה) ומבחני התיאוריה יתבצעו בהתאם להנחיות התו הסגול (ולא בהתאם לתו הירוק). מפעילי הקורסים ואתרי הבחינות הונחו לעדכן את המידע בכל האתרים". 

 

x