רכב

פרסום ראשון

עוד מכונית סינית בדרך לישראל: SKYWELL תחל שיווק בארץ

רכבי אב טיפוס ראשונים של SKYWELL הגיעו לנמל אילת בשבוע שעבר לצורך בחינה בישראל; מדובר בדגם חשמלי, המסוגל לנסוע כ-520 ק"מ בין טעינות

תומר הדר 11:4107.03.21

אחרי GAC, NEVS ו-NIO, יצרנית רכב חשמלי סינית חדשה עתידה להתחיל שיווק בישראל השנה. ל"כלכליסט" נודע כי רכבי אב טיפוס ראשונים של SKYWELL הסינית הגיעו לנמל אילת בשבוע שעבר לצורך בחינה בישראל.

 

 

 

בדומה ליצרניות רכב סיניות רבות, SKYWELL נחשבת יצרנית צעירה יחסית אשר קיימת כעשור בלבד לאחר שהחלה את דרכה בשוק האוטובוסים והרכב המסחרי.

 

אב הטיפוס הראשון אשר הגיע לישראל לצורך בחינה הוא רכב מהדגם היחיד ש-SKYWELL מייצרת עבור השוק הפרטי: ה-5 ET המסוגל לנסוע בכוח חשמל לטווח של עד כ-520 קילומטר בין טעינות. בענף הרכב מעריכים כי היבוא של SKYWELL יתבצע באמצעות קבוצת כדורי, שתגובתה לא נמסרה.

 

2021 נחשבת לשנה קריטית מבחינת יכולת החדירה של מותגי הרכב הסינים. כפי שנחשף ב"כלכליסט",  מכסת היבוא של רכבים חשמליים סינים נקבעה ל 400 יחידות מכל דגם חדש וזאת עד 2023. עם זאת יש להדגיש כי כיום רוב יצרני הרכב הסינים מסוגלים לייצר מכוניות מדגמים שונים בהבדלים קלים, כלומר למשל ניתן לייבא בשנה מכוניות משלושה דגמים שהשוני ביניהם מזערי וכך להכניס ארצה 1,200 מכוניות.

 

 

 

SKYWELL SKYWELL

 

x