$
רכב

מכרז הליסינג של רשות החדשנות כולל רכב חשמלי בכל הקטגוריות

מדובר באחד המכרזים הבודדים שמציין כי בכל 3 הקטגוריות - רכב קטן, רכב משפחתי ורכב מנהלים - ניתן לבחור רכב ליסינג חשמלי. עם זאת למרות שמדובר ברשות החדשנות, המכרז אינו מקדם במיוחד אמצעי בטיחות מתקדמים

תומר הדר 10:5303.03.21

מכרז הליסינג החדש של רשות החדשנות כולל אפשרות לרכבים חשמליים לצד רכבים רגילים ורכבים היברידיים. מעניין באילו רכבים יבחרו עובדי הרשות שמקדמים יוזמות טכנולוגיות.

 

מכרז הליסינג של הרשות הוא מכרז קטן יחסית - ל-40 מכוניות בלבד, עם זאת מדובר באחד המכרזים הבודדים שמציין כי בכל אחת משלוש הקטגוריות - רכב קטן, רכב משפחתי ורכב מנהלים - ניתן לבחור ברכב ליסינג חשמלי.

 

זה גם אחד המכרזים הראשונים שבו לצד הקטגוריות הרגילות של שירות ואבזור מופיע סעיף  שמתייחס למדד זיהום האוויר של הרכב. 

 

 

רכב חשמלי רכב חשמלי צילום: שאטרסטוק

 

יש לציין כי למרות שרשות החדשנות נחשבת לגוף שפועל לקידום טכנולוגיות רכב אוטונומי והטמעה של טכנולוגיות בטיחות בכלל, דווקא המפרט במכרז אינו בהכרח כזה שמקדם אמצעי בטיחות מתקדמים. כך למשל, ניתן להגיש למכרז רכבים שאינם מצוידים במערכות בטיחות אקטיביות. לפי המכרז הדרישה הסטנדרטית היא מערכת התראה פאסיבית של מובילאי (ברכבים שבהם מותקנות מערכות בטיחות יותר מתקדמות, לא יהיה צורך במערכת המובילאיי). רשימת הדרישות כוללת גם 6 כריות אוויר (ברכבים לא מעטים יש 7 כריות ויותר) ומערכת בקרת יציבות, שמגיעה כיום כציוד סטנדרטי ברובם המכריע של הרכבים שמשווקים בישראל.

x