$
רכב

מובילאיי תחל פיילוט שאטלים אוטונומיים בצרפת

הפיילוט ייערך עם חברת TRANSDEV ATS הצרפתית; נסיעות המבחן בשאטלים יחלו הן בישראל והן בצרפת בשנת 2022, ולהערכות החברות פריסה מסחרית תתאפשר ב-2023

תומר הדר 22:4325.02.21

מובילאיי ו-TRANSDEV ATS הצרפתית הודיעו היום (ה') על שיתוף פעולה אסטרטגי במסגרתו יוטמעו טכנולוגיות הנהיגה האוטונומית של מובילאיי בשאטלים של החברה הצרפתית.  

בפועל, נסיעות המבחן בשאטלים האוטונומיים יחלו הן בישראל והן בצרפת בשנת 2022, ולהערכות החברות פריסה מסחרית תתאפשר ב-2023. יש לציין כי כיום כבר פועלים בעולם שאטלים אוטונומיים של מספר חברות כדוגמת NAVIA, וכיום גם בישראל מתקיימים ניסויים בשימוש מסחרי בשאטלים "מתחת לרדאר"- לדוגמה בבית החולים שיבא שבו הוטמע לאחרונה שאטל אוטונומי.  

השאטלים של מובילאיי בצרפת השאטלים של מובילאיי בצרפת צילום: מובילאיי

 

השאטלים של TRANSDEV יכילו 16 מקומות ישיבה ויוכלו לנסוע במהירות של עד 50 קמ"ש. אך בניגוד לחלק ניכר מן השאטלים אשר כבר קיימים כיום בעולם, אשר מתבססים על מידע המתקבל מחיישני השאטל ביחס למסלול הנסיעה הקבוע, המערכת שמובילאיי תטמיע תתבסס על מפות הדרכים הגלובאליות של מובילאיי, כלומר מארג המידע אשר נצבר בין היתר באמצעות רכבים אשר מצוידים במערכות של מובילאיי, מה שבפועל יאפשר לשאטלים כאלה לפעול גם מחוץ למסלול קבוע מראש.

 

יש לציין כי בשנים האחרונות עברה אסטרטגיית החדירה של מובילאיי לשווקים גלובאליים מספר גדול של גלגולים אשר התרחשו בפועל במקביל לשינויים אשר חלו בתעשיה עצמה. בשעתו הכריזה מובילאיי אף על שיתוף פעולה עם BMW וגם עם יצרניות נוספות, אלא שבינתיים גם התעשיה הגלובאלית משנה את יחסה לטכנולוגיה אשר נודדת ממכוניות נוסעים לשאטלים אוטונומיים, בין היתר בגלל עלויות ייצור וקשיים רגולטוריים.

x