$
מיטב המוחות

פודקאסט כלכליסט

בדרך להקמת הפודטק בצפון לומדים מהטעויות של הסייבר בדרום

איזה לקח למדו מדינות בעקבות הקורונה, למה תעשיית הסייבר לא משגשגת בבאר שבע והאם המרכזים הלוגיסטיים יעברו אל מרתפי הבניינים שלנו? פרופ' טלי חתוקה מסבירה בפודקאסט מיטב המוחות איך משלבים תעשייה במרחב העירוני

אתי אפללו 12:1624.02.21

"אנחנו מצויים כעת בלב ליבה של המפכה התעשייתית הרביעית. עכשיו המדינות גילו שאי אפשר להעביר את כל הייצור לחו"ל, חלק ממנו צריך להישאר במדינה. ישראל לא שונה - התעשייה תחזור בחלקה לארץ, אבל השאלה איך עושים זאת": פרופ' טלי חתוקה מאוניברסיטת תל אביב חוקרת מזה שנים ארוכות איך משלבים תעשייה במרחב העירוני.

 

 

 

 

את המחקר האחרון שלה היא ערכה על תעשיית הסייבר: חתוקה בחנה מה הם בעצם התנאים הדרושים על מנת שתעשייה תשגשג בעיר בה היא מתפתחת, ואיך מדינה שמעוניינת לקדם הקמה של תעשייה מסוימת יכולה לתמוך בה. במסגרת המחקר מופה האקוסיסטם הנדרש - הן ברמת המדינה והן ברמת הרשות המקומית - על מנת ליצור שילוב מוצלח שמושך אליו כוח אדם איכותי. השינוי הנדרש חייב לפי תוצאות המחקר לקרות במספר מישורים, ובראש ובראשונה ברמת המדינה, שלמעשה ויתרה על התעשייה בעשור הקודם, ובנייה מחדש שלה כעת מציבה אתגרים נוספים.

 

פרופ' טלי חתוקה פרופ' טלי חתוקה צילום: אתי אפללו

 

 

את המסקנות היא מיישמת בסיוע למדינת ישראל בקידום קריית הפודטק בצפון, וגם שם, היא מודה, האתגרים עוד רבים. מדוע דווקא פודטק, למה בבאר שבע הסייבר לא פורח, באילו מדינות ממקמים את המרכזים הלוגיסטיים בקומת המרתף של הבניינים העירוניים והאם יש סיכוי שזה יגיע גם אלינו? האזנה נעימה.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x