$
משפט

ביהמ"ש מינה את איתן אורנשטיין לבורר בסכסוך גרטנר-גרטלר

השופטת יהודית שבח החליטה למנות את נשיא בית המשפט המחוזי בת"א הפורש כמחליף לבורר אורי גורן, שהתפטר מניהול הסכסוך בין אנשי העסקים על הכנסות של מאות מיליוני דולרים ממשאבי טבע באפריקה. זאת לאחר שהאחים גרטנר שכרו את חברת המודיעין העסקי CGI כדי להתחקות אחריו

תומר גנון 09:2710.02.21

השופטת יהודית שבח מבית המשפט המחוזי בת"א, החליטה למנות את נשיא המחוזי בת"א הפורש, איתן אורנשטיין, לבורר בסכסוך על הכנסות של מאת מיליוני דולרים ממשאבי טבע באפריקה, בין איש העסקים דן גרטלר לאחים משה ומנדי גרטנר.

בכך דחתה שבח את הבקשה של גרטלר לעכב את ביצוע החלטה למנות בורר חדש במקום השופט בדימוס אורי גורן שהתפטר.

 

 

 

 

איתן אורנשטיין איתן אורנשטיין צילום: יריב כץ

 

גורן התפטר לאחר שנחשף שהאחים גרטנר שכרו את צביקה נווה, מנכ"ל חברת המודיעין העסקי CGI, על מנת שיעקוב אחריו ואחרי בת זוגו. נווה, שנשכר תחילה לאסוף מידע על בוררות אחרת שבה מעורבים הגרטנרים, מול עיזבונו של עו"ד יעקב וינרוט המנוח, נחשף והגיש תצהיר לבורר שבו תיאר את פניית הגרטנרים אליו. גורן התפטר בשל כך, והאחים גרטנר פנו לבית המשפט למינוי בורר חלופי.

 

גרטלר מצידו סירב להמשך הבוררות, בטענה שאינו סומך עוד על הצד השני. בתצהיר שהגיש בסוף השבוע, ובו התכתב בין היתר עם החלטת שבח לפיה מעברו של נוה מצד לצד מעורר שאלות, הוא הדגיש שלא שילם כסף לנווה כדי שישתף איתו פעולה. לדבריו "נווה נחשף – שלא ביוזמתו – הוא סיפר לי על המשימה שמשה גרטלר הטיל עליו, ובאי כוחו דיווחו על כך לבורר".

 

כאמור למרות התנגדותו של גרטלר, השופטת קיבלה את בקשת האחים גרטנר, באמצעות עוה"ד אלקס הרטמן ואוריאל פרינץ ממשרד ש.הורביץ ועו"ד רון ברקמן, למנות בורר חלופי ולא לבטל כליל את הבוררות. גרטלר החליט לערער לעליון ולכן ביקש עיכוב ביצוע, אולם שבח דחתה את בקשתו.

 

נציין כי שבח כתבה בהחלטתה כי לולא גורן היה טוען שמצבו הבריאותי אינו מאפשר לו לכתוב פסק בורר, היא הייתה כופה עליו להמשיך לנהל אותה עד הסוף.

x