$
משפט

דן גרטלר יערער לעליון על ההחלטה למנות בורר חדש בסכסוך עם האחים גרטנר

איש העסקים, שמנהל בוררות ארוכת שנים על הכנסות ממשאבי טבע באפריקה, מבקש לעכב את ביצוע החלטת המחוזי למנות מחליף לבורר אורי גורן, שהתפטר לאחר שהאחים גרטנר שכרו את חברת המודיעין העסקי CGI כדי להתחקות אחריו

תומר גנון 07:5806.02.21

איש העסקים דן גרטלר יערער לבית המשפט העליון בבקשה לבטל את הבוררות בינו לבין האחים משה ומנדי גרטנר, על הכנסות של מאות מיליוני דולרים מזכויות כרייה באפריקה. כך עולה מבקשה שהגיש גרטלר בסוף השבוע לעיכוב ביצוע החלטת בית המשפט המחוזי בת"א למינוי בורר חדש לסכסוך, במקום השופט בדימוס אורי גורן שהתפטר.

 

גורן התפטר לאחר שנחשף שהאחים גרטנר שכרו את צביקה נווה, מנכ"ל חברת המודיעין העסקי CGI, על מנת שיעקוב אחריו ואחרי בת זוגו. נווה, שנשכר תחילה לאסוף מידע על בוררות אחרת שבה מעורבים הגרטנרים, מול עיזבונו של עו"ד יעקב וינרוט המנוח, נחשף והגיש תצהיר לבורר שבה תיאר את פניית הגרטנרים אליו. גורן התפטר בשל כך, והאחים גרטנר פנו לבית המשפט למינוי בורר חלופי.

 

דן גרטלר דן גרטלר

 

 

גרטלר מצידו סירב להמשך הבוררות, בטענה שאינו סומך עוד על הצד השני. בתצהיר שהגיש בסוף השבוע, ובו התכתב בין היתר עם החלטת שבח לפיה מעברו של נווה מצד לצד מעורר שאלות, הוא הדגיש שלא שילם כסף לנווה כדי שישתף איתו פעולה. לדבריו "נווה נחשף – שלא ביוזמתו – הוא סיפר לי על המשימה שמשה גרטנר הטיל עליו, ובאי כוחו דיווחו על כך לבורר".

 

כאמור למרות התנגדותו של גרטלר, השופטת קיבלה את בקשת האחים גרטנר, באמצעות עוה"ד אלקס הרטמן ואוריאל פרינץ ממשרד ש.הורביץ ועו"ד רון ברקמן, למנות בורר חלופי ולא לבטל כליל את הבוררות. השופטת נתנה לצדדים עד יום ראשון הקרוב להציע את זהות הבורר החלופי. גרטלר כאמור החליט להגיש בקשת רשות ערור לעליון על ההחלטה, ועל כן ביקש לעכב את ביצוע ההחלטה.

x