בחירות 2021

בלי מיזוגים בשמאל: רון חולדאי ועופר שלח פרשו מהמירוץ

שלח וחולדאי הודיעו על פרישה מהמרוץ לכנסת לאחר שהמשא ומתן עם מרב מיכאלי עלה על שרטון. מרצ והמפלגה הכלכלית של ירון זליכה ירוצו לבד

ynet 18:1104.02.21
שעות לסגירת הרשימות - אין מיזוגים בשמאל: לפני זמן קצר הודיעו רון חולדאי ועפר שלח על פרישה מהמרוץ לכנסת ה-24. המשא ומתן שניהלה יו"ר העבודה מירב מיכאלי עם שלח וחולדאי התפוצץ במהלך היום.  

 

יושבת הראש הטרייה סירבה לשריון אנשי מפלגת הישראלים של חולדאי ומפלגת תנופה של שלח: "לצערי הרב, המו"מ לא הסתייע. אני מודה לעפר שלח על הדיאלוג. עפר הוא חבר מוערך ופוליטיקאי מצוין, אני מקווה לראות אותו מצטרף בקרוב למפלגת העבודה ובטוחה שעוד נשתף פעולה בעתיד".

 

ח"כ עפר שלח ח"כ עפר שלח צילום: יח"צ

 

הבוקר השאירה מיכאלי פתח לאיחודים והתייחסה לסקרים המנבאים שתעבור את אחוז החסימה. בריאיון באולפן ynet אמרה: "אין יהירות ואין שאננות". היא ציינה כי עדיין ייתכנו חיבורים בגוש המרכז-שמאל לפני סגירת הרשימות.

 

במערכת הפוליטית נערכים לסגירת הרשימות הלילה בחצות. הערב הגישה מפלגת מרצ את רשימתה, והפעם, בשונה מסבבי הבחירות ב' ו-ג' היא תתמודד לבדה. מיד אחריה פרופ' ירון זליכה הגיש גם הוא את רשימת המפלגה "הכלכלית" בראשותו. לא אחת אמר זליכה בריאיונות כי הוא מכוון לתפקיד שר האוצר. הוא החליט לרוץ לבדו, על אף שבמרבית הסקרים לא עבר את אחוז החסימה.

 

עם הגשת רשימתו אמר זליכה: "אנחנו מכוונים לתפקיד שר האוצר, זו בעייניו המשימה החשובה. אנחנו חרדים לעתידה הכלכלי של ישראל. אני חושש שאנחנו על סף מלחמה כלכלית על חיינו".

x