$
משפט

קרב על 130 דונם בשווי של 1–1.5 מיליארד דולר

שורשי הסכסוך בין לבייב לדוד נשיא נוצרו באדמת מוסקבה הקפואה של חורף שנת 2012

תומר גנון 07:2803.02.21

שורשי הסכסוך בין לב לבייב לדוד נשיא נוצרו באדמת מוסקבה הקפואה של חורף שנת 2012. לטענת נשיא, הוא הצליח באותם ימים לקבל אופציה לרכישת קרקעות בהיקף של כ־130 דונם בפרוורי הבירה הרוסית. המחיר עמד על 33 מיליון דולר. נשיא טוען שחיפש שותפים לפרויקט רחב ההיקף וכך הגיע ללבייב ו־AFI.

 

על פי התביעה שהופנתה לימים לבוררות בלונדון, על אף התקדמות בפרויקט, הקמת חברה ייעודית ואישורים מרשות התחרות הרוסית, הודיע לבייב באפריל 2013 כי החליט לסגת מהפרויקט ולוותר עליו. גם המעורבים הנוספים, לטענת נשיא, "הגישו כתף קרה".

 

 

לב לבייב לב לבייב צילום: אוראל כהן

 

הפרויקט נמכר בסוף לצד שלישי שקשור לפי התביעה לחברה קפריסאית בשם EJECTA. נשיא חשד שהוא נפל קורבן למצגי שווא ולבייב בעצם נישל אותו מהפרויקט. ביולי 2014, לדבריו משום שלא הצליח להשיג ראיות, הוא התפשר עם לבייב וחתם על הסכם פשרה שבמסגרתו קיבל 3 מיליון דולר.

 

אלא שלטענת נשיא, בתביעה שהגיש תחילה בישראל, והופנתה בהמשך לבוררות בלונדון, במהלך 2018 הגיעו לידיו "ראיות חותכות וברורות לכך שהצהרותיו של לבייב כי נסוג מהפרויקט היו שקריות". כפי שעלה גם מתמליל השיחה המוקלטת בין נשיא לסוכן של דאיונאה, נשיא טוען שלבייב עומד מאחורי חברה קפריסאית בשם EJECTA. הוא דורש בתביעה לקבל בחזרה את הזכויות לפרויקט, או פיצוי כספי גדול.

 

x