$
רכב

פרסום ראשון

מחירי טסלה בישראל נחשפים: כמה צפוי לעלות דגם טסלה 3?

מסמכים ראשוניים שנשלחו למתעניינים בארץ ברכישת מכוניות טסלה חושפים באופן לא רשמי מחירים של מספר דגמים. המחיר הבסיסי של טסלה 3 לדוגמה יתחיל ב-295 אלף שקל. במקביל - טסלה הקימה את מרכז השירות שלה בפתח תקווה

תומר הדר 19:4922.01.21

מחיר טסלה 3 , הדגם הבסיסי של טסלה שיימכר בישראל, צפוי להתחיל ב-295 אלף שקלים - כך עולה ממסמכים ראשוניים שנשלחו למתעניינים בארץ ברכישת במכוניות טסלה חדשות לקראת תחילת השיווק שצפוי לצאת לדרך בעוד מספר שבועות באופן רשמי. 

 

 

יש להדגיש כי הצעות מחיר אלה אינן סופיות ועלולות להשתנות בשבועות הקרובים - זאת בהתאם לשיקוליה של היבואנית. כך לדוגמה, בימים האחרונים חלו תנודות במחירים של דגמי טסלה באירופה, כאשר היצרנית חתכה כמעט בין ליל אלפי יורו  ממחירי טסלה 3 המשווקות בגרמניה וגם בצרפת.

 

סוכנות רכב של טסלה סוכנות רכב של טסלה צילום: NICOLAS FLEURY/FLICKR

 

מחיר הבסיס של 295 אלף שקל מתייחס לטסלה מודל 3, כלומר הדגם הבסיסי ביותר בהיצע בגרסה שכוללת הנעה אחורית. עוד עולה מנתוני טסלה כי מחיר זה מתייחס לטסלה 3 בחבילת RANGE PLUS, כלומר חבילת הסוללה הבסיסית שמספקת טווח רשמי מוצהר של 415 קילומטרים. עוד עולה מן המפרט כי הקונים יתבקשו לשלם תוספת של אלפי שקלים עבור רכב בצבע שאיננו לבן.

 

לצד הטסלה 3 הבסיסית תשווק גם גרסה יוקרתית יותר - ה-LONG RANGE. גרסה זו מסוגלת לזנק ל-100 קמ"ש תוך 4.4 שניות ולהגיע לטווח נסיעה בין טעינות של 530 קילומטרים. בדגם ה LONG RANGE ההנעה היא כפולה. גם ברכב זה תידרש תוספת מחיר עבור רכב בצבע שאינו לבן, אך המחיר יזנק כבר ל-365 אלף שקלים.

 

את היצע דגמי טסלה 3 סוגרת גרסת ה-PERFORMANCE אשר מחירה צפוי להתחיל ב-399 אלף שקלים. טסלה עצמה טרם פרסמה את יתר מחירי הדגמים הנוספים שיימכרו בישראל - כלומר מודל S ומודל X. יש להדגיש כי בניגוד למכוניות אחרות בעלות מנועי בנזין, דיזל או הנעה היברידית, רכבי טסלה ייהנו ממס קניה מופחת בגובה 10%- זאת בניגוד למס של 45% על דגמים היברידיים ומס קניה בגובה 83% על דגמי מכוניות רגילים.

 

עם זאת, למרות מס הקניה המופחת הצעות המחיר הראשוניות אשר נמסרו ללקוחות טסלה מראות כי לא מדובר בהכרח במכוניות זולות ממכוניות בנזין מקבילות. לדוגמה, מחירה של הטסלה 3, לפחות אלה אשר עולים מהצעות המחיר המוקדמות אשר נמסרו ללקוחות, מראות כי מדובר במכונית יקרה יותר מחלק מדגמי אאודי 4 A ולקסוס IS המתחרים.

 

למרות זאת, יש להדגיש: נכון לתחילת 2021 טסלה ישראל צפויה להחזיק בצבר הזמנות של לקוחות ממתינים אשר מונה מאות הזמנות לדגמי החברה השונים - וזאת עוד לפני תחילת השיווק הרשמית.

 

טסלה הקימה את מרכז השירות שלה בפתח תקווה

 

בחסות הגשמים והקור, מרכז השירות והתצוגה של טסלה ישראל הוקם כמעט בין לילה - והוא ממוקם בקריית אריה שבפתח תקווה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", טסלה בחנה מספר מיקומים אפשריים למרכז השירות, ולבסוף נבחר מיקום ברחוב אפעל, לא רחוק ממחלף אם המושבות. בכך מצטרפת טסלה למספר יבואני רכב אשר בחרו בפתח תקווה עבור מרכז השירות הראשי שלהם, בהם יבואניות אאודי, ג'יפ, ב.מ.וו ויבואניות נוספות.  

 

מרכז השירות החדש של טסלה כולל גם מתקני שירות לרכבים וגם משרדים. טסלה עצמה נערכת להשקה הרשמית אשר צפויה להתקיים בקרוב, וזאת בהסתמך על שלושה דגמים: מודל S, טסלה 3 וטסלה מודל X.  

 

 

 

 

מודל S של טסלה מודל S של טסלה

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט" באחרונה גם פנו נציגים מטעם טסלה למספר חברות הייטק גדולות והציעו להן להצטייד מראש במספר רכבים.

 

המחירים שבהם תמכור טסלה בישראל את כלי הרכב שלה טרם נחשפו, אך דווקא השבוע הודיעה היצרנית במפתיע על הוזלות מחיר במספר שווקים אירופים. כך, בגרמניה לדוגמה הודיעה היצרנית על הוזלה של 3,000 יורו במחירה של טסלה 3 (כ-43 אלף אירו) הבסיסית. בצרפת הוזלו גרסאות מסוימות של טסלה 3 בשיעור ניכר של כ-6,000 יורו ממחיר המחירון רהשמי של 44 אלף יורו.

x