$
רכב

פורד: ריקול ל-3 מיליון מכוניות בשל כשל בכרית האוויר של הנהג

עלות הריקול נאמדת ב-610 מיליון דולר. הכשל הוא בכרית האוויר במושב הנהג שאחד החלקים בה עלול להיקרע ולגרום להתעופפות חלקיקי מתכת

חדשות חוץ 10:0522.01.21
יצרנית הרכב האמריקאית פורד הודיעה כי תבצע ריקול ל-3 מיליון מכוניות בשל כשל בכריות האוויר שאחד החלקים בהן עלול להיקרע. כך לפי דיווח ברויטרס ובסוכנויות ידיעות נוספות הבוקר (ו'). עלות הריקול נאמדת ב-610 מיליון דולר.

 

מנהל הבטיחות בדרכים בארה"ב (NHTSA) הורה לפורד לבצע את הריקול בשל הכשל בכרית האוויר במושב הנהג, ובכך דחה את הבקשה שהגישה החברה ב-2017 על מנת להימנע מכך.

 

הפגם, שבמקרים נדירים מוביל לקרע במנפחים של כריות האוויר ולהתעופפות של חלקיקי מתכת מסוכנים, הוביל כבר לריקול הגדול ביותר בתעשיית הרכב האמריקאית של 67 מיליון מנפחים. ברחבי העולם, בסביבות 100 מיליון מנפחים שהותקנו על ידי 19 יצרניות רכב גדולות עברו ריקול. כריות האוויר מיוצרות על ידי חברת טאקטה היפנית והפגם גרם ל-400 פציעות ו-27 הרוגים ברחבי העולם.

 

כרית אוויר (ארכיון) כרית אוויר (ארכיון) צילום: shutterstock

 

 

הריקול הנוכחי כולל 2.7 מיליון מכוניות בארה"ב והשאר בקנדה ובמדינות אחרות. הדגמים שנקראים למוסך לא הגיעו לישראל. בפורד יכללו את העלויות בדו"חות הרבעון הרביעי. המכוניות הללו כבר עברו ריקול בשל פגם זהה בכרית האוויר במושב  שליד הנהג. "אנחנו מאמינים שהמידע הנרחב שברשותנו שלא היה צורך בריקול לצרכי בטיחות לכרית האוויר שליד מושב הנהג. אך אנחנו מכבדים את החלטת מנהל הבטיחות בדרכים ונבצע את הריקול", נמסר בתגובה מפורד.

 

בתוך כך, פורד מסרו עוד כי ידווחו ברבעון הרביעי על הפסד לפני מס של 1.5 מיליארד דולר הקשור לתשלומי פנסיה והטבות אחרות לעובדים שעוזבים. לפי ההודעה, ההפסד הזה יפחית את הרווח הנקי בקרוב ל-1.2 מיליארד דולר.

x