$
רכב

מרצדס ופורשה השיקו חשמליות חדשות שהולכות על הראש של טסלה

מרצדס חשפה ג'יפון חשמלי שמחירו יחל בכ-350 אלף שקל, ופורשה הציגה גרסה מוזלת לטייקאן החשמלי במחיר שיחל ב-655 אלף שקל. שני הדגמים יוצעו בארץ מהר יחסית, כהכנה להשקה המתקרבת של טסלה

אודי עציון 21:2220.01.21

טסלה עדיין מעכבת את ההכרזה הרשמית על תחילת הפעילות בישראל, והמתחרים מצופפים שורות.

 

 

 

מרצדס ופורשה חשפו היום בעולם דגמים חשמליים חדשים, שיגיעו לישראל מהר יחסית, כבר בחודשים הקרובים, ומכוונים ישירות להתחרות בשני דגמים חשובים של היצרנית שמנהל אילון מאסק.

 

מרצדס השיקה את ה-EQA, גרסה חשמלית לג'יפון הבנזין שלה שכבר נמכר בארץ, GLA. ההבדל הבולט מבחוץ הוא חזית שונה, דומה לרכב הפנאי החשמלי שמרצדס כבר מוכרת בארץ, ה-EQC. שינויים קלים נעשו גם בתא הנוסעים, ושינוי משמעותי קיצץ את נפח תא המטען בכרבע ל-340 ליטר, בגלל נפח שגוזלת הסוללה החשמלית.

 

לסוללה קיבולת של 66.5 קוט"ש, וטווח הנסיעה הנסיעה הרשמי עומד על 420 ק"מ. למנוע 190 כ"ס, שמספיקים לתאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש ב-8.9 שניות. בהמשך תציג מרצדס דגם עם סוללה מוגדלת וטווח של 500 ק"מ.

 

הדגמים הראשונים יגיעו לארץ ברבעון השני של 2021, עם מחיר התחלתי משוער של כ-350 אלף שקל, כ-50 אלף שקל יותר מדגמי הבנזין, אך זול בכ-100 אלף שקל ומעלה מרכבי הפנאי החשמליים הקיימים של אאודי ומרצדס. ה-EQA תתחרה ישירות בטסלה מודל Y, שצפויה לתמחור דומה.

 

מרצדס EQA מרצדס EQA

 

פורשה חשפה את גרסת הבסיס למכונית הסדאן החשמלית שלה, הטייקאן, עם הנעה אחורית בלבד במקום כפולה ובחירה בין סוללת 79 קוט"ש וטווח של 430 ק"מ, או 93 קוט"ש ו-484 כ"ס. למרות שההספק גדל ביחד עם הסוללה, מ-326 ל-380 כ"ס, התאוצה מעמידה ל-100 קמ"ש זהה, ועומדת על 5.4 שניות.  

 

 

פורשה טייקאן פורשה טייקאן

  

הדגמים הראשונים של הטייקאן הבסיסי ינחתו בארץ כבר בתחילת מרץ, עם מחיר התחלתי של 655 אלף שקל, כ-200 אלף שקל פחות מדגמי הטייקאן המשווקים אצלנו כעת. מדובר במחיר תחרותי, שיסייע לה להתחרות באאודי A7 פלאג אין, ובדגמי הבנזין של BMW סדרה-8 ומרצדס CLS. הטייקאן הבסיסית תתחרה במודל S של טסלה, שעשוי להיות זול יותר בדגם הבסיסי שלו, שמגיע עם טווח ארוך יותר.

 

אאודי תחשוף בשבועות הקרובים סדאן חשמלית ראשונה שחולקת עם הטייקאן רכיבים רבים, וצפויה להיות זולה ממנה בארץ בכ-100 אלף שקל, כאשר תגיע לישראל לקראת סוף השנה.

x