$
דעות

דעה

בחירות 2021: הליכוד משחק על זמן שאול

סגן שר הבריאות יואב קיש נשלח לבחון את תגובת הציבור לרעיון דחיית הבחירות ומיהר לטעון שמדובר בהחלטה מקצועית נטו של משרד הבריאות ושל ועדת הבחירות המרכזית, אבל כולם יודעים מי שולט במשרד הבריאות

צבי זרחיה 08:0921.01.21

סגן שר הבריאות יואב קיש אמר אתמול שהבחירות עשויות להידחות בחודש אם מצב התחלואה לא ישתפר. האמירה הזאת היא בלון ניסוי של הליכוד. קיש נשלח לבחון את תגובת הציבור לרעיון דחיית הבחירות במקרה שהתחלואה לא תרד, או תעלה מחדש במרץ, ועמה תרד התמיכה בליכוד. קיש מיהר לטעון שמדובר בהחלטה מקצועית נטו של משרד הבריאות ושל ועדת הבחירות המרכזית, אבל כולם יודעים מי שולט במשרד הבריאות. אלא שהמשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, סתר את קיש ואמר שבמצב התחלואה הנוכחי ניתן לקיים את הבחירות. כך הופכים פקידים שותפים למשחק פוליטי בעל כורחם.

 

בינתיים, התקדמות מבצע החיסונים ומסע הבחירות האגרסיבי של נתניהו שסובב סביבם, משחקים לטובת הליכוד ולנתניהו אין אינטרס לדחות אותן. אבל, כאמור, איש לא מבטיח שזה יהיה המצב ב־23 במרץ. נתניהו עצמו אמר בשבוע שעבר שבהתגברות התחלואה ובסגרים הליכוד יורדת בסקרים - ועם ירידת התחלואה ופתיחת המשק, התמיכה בליכוד עולה. דבריו של קיש אתמול נועדו בעיקר לבחון את התגובות הציבוריות כעת, כשהתחלואה עולה, אבל היו גם הוכחה ותזכורת נוספות לפוליטיזציה של משבר הקורונה.

 

 

סגן שר הבריאות יואב קיש סגן שר הבריאות יואב קיש

 

מיד אחר כך הגיעה תזכורת נוספת: כבר חודשיים שהכנסת לא מצביעה על הצעה להעלות את גובה הקנסות למפירי הנחיות הקורונה בשל התנגדות המפלגות החרדיות. אתמול, כחול לבן דרשה להשלים את המהלך כתנאי לאישור הארכת הסגר. בליכוד סירבו, בטענה שכחול לבן כבר התנתה את אישור הסגר במינויו של חילי טרופר לתפקיד שר המדע. למען הסר ספק, הסגר ייכנס לתוקף גם אם הקנסות לא יועלו, וגם בכחול לבן יודעים שהמחסנית היתה ריקה באקדח ששלפו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x