שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דעות

דעה

האם צריך לחקור את קנייבסקי בחשד ל״מעשה העלול להפיץ מחלה״

הרב ונכדו יענקי לא נחקרו עדיין לפי סעיף 218 לחוק העונשין. מדוע? האם יש להם חסינות מהעמדה לדין?

משה גורלי 19:3420.01.21

חסינות עדר מתקיימת אצלנו רק אצל אוכלוסייה אחת: הרבנים, שחסינים מהעמדה לדין. כך היה כשנשקלה העמדתם לדין רבני הימין הקיצוני בעבירות הסתה לאלימות. זה היה באירועי רצח רבין, פינוי גוש קטיף, 'ברוך הגבר', הלכות הריגת גוי. ההסברים היו שלא להפוך אותם לקדושים מעונים ושמדובר בדיונים הלכתיים. השורה התחתונה היתה שעם החבר'ה האלה לא מתעסקים.

 

ההיגיון הזה חל גם על הרב קנייבסקי ונכדו יענקי, שמתווך אותו למציאות מבלי שיש ראיות לכך שכבוד הרב שולט בה לגמרי. בקרב צאן מרעיתם מופץ הנגיף בשיעורים שגבוהים בעשרות אחוזים מאשר באוכלוסייה החילונית. אבל שום דבר לא יעצור את התגודדויות החתונות, הלוויות והלימודים.

 

 

הרב חיים קנייבסקי הרב חיים קנייבסקי צילום: אלכס קולומויסקי

 

כל המצוות נשמרות, חוץ מ'פיקוח נפש' ו'נשמרתם לנפשותיכם'. ואם מצוות כבר לא נספרות, מה נלין על סתם זלזול בשכנים החילונים שנדרשים להיחנק בסגרים ולהתמוטט כלכלית. בעזרת השם, החילונים המרוששים האלה, ימשיכו לפרנס את החרדים והחרדים ימשיכו לפרנס את נתניהו במנדטים. שרשרת המזון הישראלית האופיינית.

 

החסינות הפעם היא מסעיף 218 לחוק העונשין "מעשה העלול להפיץ מחלה", וכן הפרה של סעיף 287 "הפרת הוראה חוקית" (הודעה על הפרת צו בידוד מיום 20.2.2020 באתר משרד הבריאות). סעיף ההפצה הוא: "העושה בהתרשלות מעשה העלול להפיץ מחלה שיש בה סכנת נפשות, דינו - מאסר שלוש שנים; עשה את המעשה במזיד, דינו - מאסר שבע שנים".

 

ייתכן שהקנייבסקים זכאים לחלופה המקלה, אבל נשאיר את זה לחוקרים שלא יחקרו. בעבר הורשעו ונענשו כאן בחומרה על סעיף הפצת המחלה, אבל זה היה ב"אחד על אחד". בעולם מתוקן, הגרסה ההמונית היתה חלה על יענקי וסבא. אלא שעולם מתוקן ומדינה מתוקנת כבר מזמן אינם נחלתה של מדינת ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x