$
רכב

פטנט של סילנטיום מנס ציונה יבטל רעשים במכוניות יונדאי

כך לפי דיווחים באירופה. סכום העסקה לא נמסר. מדובר במערכת הפחתת רעשים אקטיבית, דומה למערכת שהתקינה החברה בכמה דגמים של JLR, החברה האם של יגואר ולנד רובר

תומר הדר 17:1618.01.21

יונדאי מוביס, חטיבת החלפים והתכנון של קונצרן יונדאי תרכוש מערכות ביטול רעש של סילנטיום הישראלית, כך מדווחים אמצעי תקשורת באירופה. סכום העסקה לא נמסר.

 

 

 

חברת סילנטיום מנס ציונה מתמחה בייצור מערכות מבטלות-רעש. כלומר, לא מדובר במערכות שמשתיקות ומעמעמות רעשים, אלא דווקא במערכות הפחתת רעשים אקטיבית, כלומר כאלה שמסוגלות דווקא למדוד את הרעש שברכב ולכוון תדרים מסוימים, למשל של מערכת השמע, כך ש"יתנגדו" לרעשי הרקע.

מערכת ביטול רעש של סילנטיום מערכת ביטול רעש של סילנטיום

 

במהלך השנים האחרונות השימוש במערכות ביטול רעשים אקטיבי הפך למוצר נדרש לא רק בתחום האודיו הביתי, אלא דווקא בתחום הרכב החשמלי וההיברידי.  הסיבה לכך היא שברכבים כאלה לא נשמע צליל רקע של מנוע בנזין או דיזל אשר מסוגל "להטביע" רעשי כביש וצמיגים.

 

מערכות של סילנטיום מותקנות כיום במספר דגמים של JLR, החברה האם של יגואר ולנד רובר. המערכת של סילנטיום אשר תותקן בעתיד במכוניות יונדאי תשתמש בשישה חיישנים אשר ימוקמו בשלדת הרכב וימדדו את עוצמת רעשי הכביש והצמיגים.

x