$
משפט

הותר לפרסום: אמיר ברמלי חשוד בניסיון סחיטה באיומים של השופט חאלד כבוב

על פי החשד, ברמלי, שהורשע לאחרונה בהונאת משקיעים, רקם תוכנית לבשל הקלטה שממנה משתמע שלבנו של כבוב, עו"ד וואליד כבוב, יש איתו קשרים עסקיים - במטרה להגיש בקשה לפסול את השופט. צו איסור פרסום שהוצא על פרטי הפרשה הוסר הבוקר בעקבות עתירת "כלכליסט"; באי כוחו של ברמלי: "הוא מכחיש שסחט או ביצע עבירה אחרת כלפי עו"ד כבוב"

תומר גנון 12:2717.01.21

מפלג הונאה במשטרת מחוז ת"א חוקר זה כחודש חשד לניסיון סחיטה באיומים של סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב. על פי החשד, אמיר ברמלי, שהורשע לאחרונה בעבירות מרמה חמורות, רקם תוכנית ביחד עם אחרים ליצור מצג של קשרים עסקיים בינו לבין בנו של השופט, עו"ד וואליד כבוב. זאת על מנת שיכול לבקש לפסול את השופט, ובכך גם את הכרעת הדין.

 

במהלך 2016, כך נודע, נערכה פגישה בדירה שבה נכח בנו של כבוב. במהלך אותה פגישה, כך לפי החשד, נעשה ניסיון להקליט את בנו של כבוב, כך שישתמע שיש קשר עסקי בינו לבין ברמלי. זאת, על מנת "לבשל" הקלטה שתשמש ראיה עתידית ככל שברמלי ירצה לפסול את השופט כבוב, לאור קשר עסקי לכאורה בין בנו וואליד לברמלי. נדגיש כי וואליד כבוב נטש את אותה פגישה.

 

לאחר הכרעת הדין שבה הורשע ברמלי, באוקטובר 2020, נשלח מכתב לבנו של כבוב, שבו ניסה לאיים עליו, ועל בסיסו הוא הגיש תלונה למשטרה, וברמלי נעצר. ברמלי, נציין, נמצא במעצר עד תום ההליכים נגדו.

 

יצוין כי ביום רביעי הקרוב אמור להתקיים דיון טיעונים לעונש של ברמלי בפני השופט כבוב. עורכי דינו של ברמלי יבקשו להעביר את דיוני הטיעונים לעונש, וגזר הדין, בפני שופט אחר. מחלקת ני"ע בפרקליטות, שמיוצגת על ידי סגנית מנהלת המחלקה, עו"ד חנה קורין, צפויה להתנגד לבקשה.

 

עוה"ד גיא עין צבי ומיכל עורקבי, שמייצגים את ברמלי מטעם הסנגוריה הציבורית, מסרו: "ברמלי מכחיש בתוקף שסחט או ביצע כל עבירה אחרת כלפי עו''ד כבוב. לטענת ברמלי, הוא קיים קשר עסקי ממושך עם עו''ד כבוב. בקשר עסקי זה השתתפו מעורבים נוספים, שזהותם ידועה למשטרה. בנסיבות הגשת התלונה ע''י עו''ד כבוב, בשילוב נסיבות נוספות, ברמלי סבור שיש להעביר את שמיעת המשך התיק הפלילי כנגדו בפני מותב אחר".

 

צו איסור הפרסום הוסר הבוקר לבקשת "כלכליסט" באמצעות עוה"ד פז מוזר ובר לאודון, ממשרד ליבליך-מוזר-גליק.

 

ברמלי וכבוב ברמלי וכבוב צילום: אוראל כהן, שאול גולן

 

 

 

x