$
משפט

אוחנה סירב לחסן אסירים - ציפי רפאלי נדבקה בקורונה

אמה של הדוגמנית בר רפאלי, המרצה עונש של 16 חודשי מאסר בנווה תרצה על עבירות מס, נדבקה בנגיף. ככל הידוע, היא נכנסה לבידוד כבר בשבוע שעבר, לאחר שנחשפה לסוהר שהתגלה כחולה קורונה. מקרה ההידבקות מגיע על רקע מאבק בין היועמ"ש אביחי מנדלבליט לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה, שסירב בתוקף לחסן את האסירים הכלואים בבתי הסוהר

עמיר קורץ 18:4615.01.21

3 מתוך כ-200 אסירות בכלא נווה תרצה התגלו כחיוביות לנגיף הקורונה בבדיקות שנערכו בימים האחרונים בכלא הנשים, כך נודע ל"כלכליסט". בשרות בתי הסוהר אמנם לא מתייחסים לזהות מאומתי הקורונה בשל חיסיון, אולם לפי פרסומים בכלי התקשורת אחת המאומתות לקורונה, היא ציפי רפאלי, אמה של הדוגמנית בר רפאלי. 

 

 

רפאלי מרצה מאסר של 16 חודשים על עבירות מס כחלק מהסדר טיעון אליו הגיעו בחודש ספטמבר האחרון היא ובר עם הפרקליטות. הבת, כזכור, נידונה לביצוע עבודות שירות למשך תשעה חודשים. ככל הידוע, ציפי רפאלי נכנסה לבידוד כבר בשבוע שעבר לאחר שנחשפה לסוהר שהתגלה כחולה קורונה.  

ציפי רפאלי ציפי רפאלי צילום: דנה קופל

 

מקרה ההדבקות הזה בנווה תרצה מגיע על רקע מאבק חריף בין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה, אשר מסרב בתוקף לחסן את האסירים והעצירים הכלואים בבתי הסוהר. היום פנה מנדלבליט לאוחנה וכתב לו כי החלטתו "ניתנה בחוסר סמכות ונגועה באי-חוקיות בולטת". מנדלבליט כתב לאוחנה כי על שירות בתי הסוהר לחסן את אוכלוסיית האסירים ללא דיחוי, בהתאם לסדרי העדיפויות שנקבעו על ידי גורמי הבריאות המוסמכים.

 

חיסון האסירים טרם החל, אולם הבוקר החל שירות בתי הסוהר במבצע לחיסון הסוהרים. לדברי שב"ס, עד שעות אחר הצהריים היום חוסנו כ-80% מכלל סגל הסוהרים, והמבצע נמשך במרץ. בשב"ס ממתינים כעת להכרעה בויכוח המתנהל בין אוחנה ליועמ"ש בסוגיית חיסון האסירים. בג"צ אמור לדון בשבוע הבא בעתירות שהגישו ארגוני זכויות אדם נגד החלטתו של אוחנה שלא לחסן את האסירים.

x