שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ביהמ"ש הורה למנהל עמותה להחזיר את הכסף שגזל ממנה כדי לקנות לעצמו דירה

מדובר בסכום של 850 אלף שקל שגנב המנהל, ניסים אוריאל מלול, מהעמותה בירושלים, שהפעילה בית תמחוי. מלול ורואה החשבון שלו כבר הורשעו בתביעה פלילית בעבירות מרמה ותחבולה

שחר אילן 17:0313.01.21

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים אביגדור דורות הורה למנכ"ל של עמותה בפירוק שמטרתה הפעלת בית תמחוי, להשיב לעמותה כ-850 אלף שקל. זאת לאחר שהמנכ"ל, ניסים אוריאל מלול, משך את הכסף והשתמש בו לרכישת דירה בירושלים

 

העמותה הוקמה בשנת 2003 במטרה לתפעל בית תמחוי. באפריל 2018 הגיש רשם העמותות בקשה למתן צו פירוק נגד העמותה על רקע תלונות חמורות שהגיעו אליו, לפיהם סכומים גדולים מכספי העמותה שימשו לרכישת דירתו של מלול. את הכספים העביר מלול ישר מחשבון העמותה למוכר הדירה.

 

נגד מלול הוגשה גם תביעה פלילית. בינואר 2018 הודה מלול בעסקת טיעון והורשע בעבירות מרמה ותחבולה והשמטת הכנסות. איתו הורשע גם רואה החשבון של העמותה, יוסי כהן. זאת, לאחר שהשניים הודו כי שולם סכום של 30 אלף שקל לכהן כדי שלא יחשוף את המרמה. כן הוצא לעמותה צו פירוק ועו"ד אורי בראון מונה למפרק. בראון טען בבית המשפט כי מלול "גנב (פשוטו כמשמעו) כסף שנועד לחלוקה לנזקקים ורכש באמצעות סכום זה נכס פרטי".

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בראון עתר לבית המשפט לחייב את מלול להשיב את הכסף ולאפשר לו לממש את דירתו במקרה שלא יעשו זאת. מלול טען בתגובה כי מדובר בתשלום שכר ולכן לכל היותר בעברות מסים. כן טען שהעביר לעמותה סכום גדול יותר.

 

השופט אביגדור דורות קבע כי "הכספים שנטל מלול מחשבון הבנק של העמותה ניטלו על ידו מבלי לקבל את אישור העמותה, תוך הסתרת הדברים, ומדובר בגזל של ממש ולא בכספים שהיה זכאי לקבלם. אין בעובדה כי מלול הואשם באי תשלום מס על ההכנסה כדי לגרוע מן המסקנה, כי מדובר בהכנסה בלתי חוקית שמקורה בגזל כספי העמותה".

 

השופט קיבל את הבקשה לחייב את מלול להשיב את הכספים, אך דחה בשלב זה את הבקשה לממש את הדירה.

x