$
רכב

בלעדי לכלכליסט

ליסינג חשמלי? טסלה ישראל החלה לפנות לחברות הייטק

החבילה שמציעה טסלה ללקוחות עסקיים כוללת שירותי תחזוקה לרכב, שירותי טעינה - לרבות התקנה של עמדות בעסק - וגם שירותי מוסך נלווים, אם וכאשר אלו יידרשו. 40%-60% מהמכירות בשוק הרכב הישראלי כיום הן לציי רכב, כך שהמהלך של טסלה, כבר בשלב החדירה לשוק, אינו מפתיע

תומר הדר 12:3413.01.21

טסלה ישראל לא תתמקד רק בלקוחות פרטיים, אלא גם בלקוחות עסקיים בעלי ציי רכב; כך נודע ל"כלכליסט". לאחרונה התבצעו פניות ראשוניות של נציגי החברה לכמה חברות הייטק במטרה לעניין אותן בהצטיידות ברכבים - שיגיעו ככל הנראה במהלך המחצית הראשונה של השנה.

 

 

עמדת טעינה של טסלה בארה"ב עמדת טעינה של טסלה בארה"ב צילום: אי פי איי

 

החבילה שהוצעה לחברות כוללת שירותי תחזוקה לרכב, שירותי טעינה - כולל התקנה של עמדות טעינה בעסק - וגם שירותי מוסך נלווים, אם וכאשר אלה יידרשו. כזכור, בשבוע שעבר הודיע משרד התחבורה רשמית על כניסתה של טסלה לישראל - זאת עם קבלת רישיון יבוא רשמי.

 

החלטתה של טסלה ישראל שלא להתמקד בשלב הראשון רק בלקוחות פרטיים אלא גם בחברות, בעיקר ממגזר ההייטק, אינה מפתיע: 40%-60% מהמכירות בשוק הרכב הישראלי הן לציי רכב (בהתאם לשנה ספציפית, ת"ה), ומכירה של מכוניות לחברות הייטק יכולה לסייע לחדירה לשוק - ולהצליח גם מסיבות תדמיתיות של החברות השוכרות. פנייתה של טסלה ישראל לחברות ממוקדת בשלב זה רק בכאלו שצי הרכב שלהן מונה עד 25 רכבים, או כפי שטסלה מגדירה אותן - "small to medium".

 

טסלה תייבא לישראל שלושה דגמים, שהבסיסי בהם - טסלה 3 - עשוי להיות מתאים יותר לשימוש החברות; זאת, למרות העובדה שמדובר ברכב שמחירו יחל ככל הנראה אי שם במעל ל-250 אלף שקל.

x