שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

בלעדי לכלכליסט

ליסינג חשמלי? טסלה ישראל החלה לפנות לחברות הייטק

החבילה שמציעה טסלה ללקוחות עסקיים כוללת שירותי תחזוקה לרכב, שירותי טעינה - לרבות התקנה של עמדות בעסק - וגם שירותי מוסך נלווים, אם וכאשר אלו יידרשו. 40%-60% מהמכירות בשוק הרכב הישראלי כיום הן לציי רכב, כך שהמהלך של טסלה, כבר בשלב החדירה לשוק, אינו מפתיע

תומר הדר 12:3413.01.21

טסלה ישראל לא תתמקד רק בלקוחות פרטיים, אלא גם בלקוחות עסקיים בעלי ציי רכב; כך נודע ל"כלכליסט". לאחרונה התבצעו פניות ראשוניות של נציגי החברה לכמה חברות הייטק במטרה לעניין אותן בהצטיידות ברכבים - שיגיעו ככל הנראה במהלך המחצית הראשונה של השנה.

 

 

עמדת טעינה של טסלה בארה"ב עמדת טעינה של טסלה בארה"ב צילום: אי פי איי

 

החבילה שהוצעה לחברות כוללת שירותי תחזוקה לרכב, שירותי טעינה - כולל התקנה של עמדות טעינה בעסק - וגם שירותי מוסך נלווים, אם וכאשר אלה יידרשו. כזכור, בשבוע שעבר הודיע משרד התחבורה רשמית על כניסתה של טסלה לישראל - זאת עם קבלת רישיון יבוא רשמי.

 

החלטתה של טסלה ישראל שלא להתמקד בשלב הראשון רק בלקוחות פרטיים אלא גם בחברות, בעיקר ממגזר ההייטק, אינה מפתיע: 40%-60% מהמכירות בשוק הרכב הישראלי הן לציי רכב (בהתאם לשנה ספציפית, ת"ה), ומכירה של מכוניות לחברות הייטק יכולה לסייע לחדירה לשוק - ולהצליח גם מסיבות תדמיתיות של החברות השוכרות. פנייתה של טסלה ישראל לחברות ממוקדת בשלב זה רק בכאלו שצי הרכב שלהן מונה עד 25 רכבים, או כפי שטסלה מגדירה אותן - "small to medium".

 

טסלה תייבא לישראל שלושה דגמים, שהבסיסי בהם - טסלה 3 - עשוי להיות מתאים יותר לשימוש החברות; זאת, למרות העובדה שמדובר ברכב שמחירו יחל ככל הנראה אי שם במעל ל-250 אלף שקל.

x