משפט

עוד דחייה במשפט נתניהו: השופטים החליטו לבטל את הדיון בשבוע הבא עקב הסגר

דחייה נוספת במשפט ראש הממשלה: השופטים החליטו לא לקיים את הדיון שתוכנן ליום רביעי הקרוב עקב הסגר המלא. אתמול החליט השר בני גנץ כי בתקופת הסגר המהודק לא יתקיימו דיונים בהליכים מרובי משתתפים שאינם דחופים

ynet 10:4108.01.21

שוב דחייה במשפטו של ראש הממשלה: הדיון הבא במשפט ראש הממשלה בנימין נתניהו, שתוכנן להתקיים ביום רביעי הקרוב, בוטל עקב הסגר המלא. לא נקבע עדיין מועד חדש לאותו הדיון. 

 

הרכב השופטים במשפט נתניהו. מימין:  משה בר-עם רבקה פרידמן-פלדמן ועודד שחם הרכב השופטים במשפט נתניהו. מימין: משה בר-עם רבקה פרידמן-פלדמן ועודד שחם צילום מסך

בהודעת השופטים נכתב: "בהמשך להודעת מנהל בתי המשפט בדבר התאמת מתכונת הפעילות בבתי המשפט והתמודדות עם נגיף הקורונה, ובהתחשב בריבוי הנוכחים המגיעים לדיון ובסגר הכללי, הדיון הקבוע ל-13 בינואר מבוטל".

 

 ראש הממשלה היה אמור להתייצב ב-13 בינואר באולמם של השופטים רבקה פלדמן-פרידמן, משה בר-עם ועודד שחם.

 

אתמול נפגש שר הביטחון ושר המשפטים בני גנץ עם ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, ביחד עם היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט ומנהל בתי המשפט השופט יגאל מרזל - ודנו בהתנהלות בתי המשפט בתקופת הסגר המהודק. 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו. המועד לחידוש המשפט לא נקבע ראש הממשלה בנימין נתניהו. המועד לחידוש המשפט לא נקבע צילום: יובל חן

בפגישה סוכם, בין השאר, כי יש להתחשב בעמדת לשכת עורכי הדין וציבור עורכי הדין - שדרשו לסגור את בתי המשפט בסגר. גנץ החליט כי לא יתקיימו כלל דיונים בהליכים שונים שאינם דחופים שהם מרובי משתתפים. שופטי נתניהו היו אלה שיכלו לקבוע אם הדיון יתקיים - והם בחרו שלא לקיימו עקב המגבלות.

 

ביום רביעי, בזמן שסנגוריו של נתניהו הודיעו כי הם בוחנים הגשת בקשת חסינות חדשה לנוכח כתב האישום המתוקן שהוגש נגד ראש הממשלה ובשל הבקשה לדחות את המענה לכתב האישום, צייץ גנץ, שמחזיק גם בתיק המשפטים אחרי פיטוריו של אבי ניסנקורן: "נתניהו, אל דאגה. בתי המשפט יישארו פתוחים - עליי".  

 

ביום רביעי האחרון דחה הרכב השופטים במשפט את בקשתו של נתניהו לדחות את מועד התשובה לאישום בתיקי האלפים. "לאחר עיון בטיעוני בא כוח המשיב לא מצאנו כי יש מקום לדחות את מועד התשובה לאישום", כתבו השופטים. "כתב האישום המקורי נמצא בידי הנאשמים זה כשנה. ניתן להניח כי הגשת כתב האישום המתוקן מחייבת התאמות בתשובה לאישום, אך אין בה כדי להצדיק דחיית הדיון. כך גם הדיון הקבוע בערר שהגישו הנאשמים בנוגע לקבלת חומרי חקירה".

 

שעות ספורות לפני כן, הגיש נתניהו באמצעות סנגוריו את הבקשה, שבה נכתב כי נדרש חודש נוסף להגשת תגובה לכתב האישום המתוקן. הסנגורים, עורכי הדין בעז בן צור ועמית חדד, ציינו בבקשה כי הם בוחנים את האפשרות שתיקון כתב האישום יאפשר מתן חסינות לנתניהו: "בימים אלה נבחנת המשמעות המשפטית הנודעת לתיקון כתב האישום ביחס לחוק חסינות ח"כ. המבקש שומר על כל טענותיו בנושא".

x