$
רכב

התפרסם מחירון הרכב המשומש הראשון של 2021 עם ירידות בדגמים העממיים

מחיר יונדאי איוניק ההיברידית ברמת הגימור "סופרים" ירד בממוצע ב-2,000 שקל במחירון ינואר בדגמים שגילם 3-2 שנים. גם מחיר טויוטה קורולה מדגמים יותר ותיקים ירדה ב-2,000 שקל ומחיר טויוטה CHR ירד ב-1,000 שקל

תומר הדר 17:5906.01.21

בצל המאבק המתמשך מול מחירון הרכב העממי החדש של משרד התחבורה, לוי יצחק מפרסם מחירון רכב ראשון לשנת 2021.

 

מחירון ינואר נחשב בדרך כלל למחירון החשוב ביותר עבור ענף הרכב המשומש, בשל העובדה שהוא משקף ירידות מחירים שחלו בעקבות החלפת שנת הדגם. עם זאת, במהלך השנים האחרונות, עם השתרשות הנוהל של יבואני הרכב לפרסם את מחירי הרכבים החדשים רק מספר ימים לאחר תחילת שנה חדשה, ירדה מעט חשיבותו של מחירון ינואר. אך עדיין, לקוחות רבים ומוכרים רבים מעוניינים לדעת בדיוק כמה ירדה המכונית במחירון.

 

 

טויוטה קורולה טויוטה קורולה

 

מניתוח נתוני מחירון לוי יצחק עולה כי בינואר נרשמו ירידות יחסית גבוהות במחירי המשומשות מן הדגמים הפופולאריים.

 

לדוגמה, יונדאי איוניק ההיברידית ברמת הגימור "סופרים" ירדה בממוצע ב-2,000 שקל במחירון ינואר בדגמים שגילם 3-2 שנים. גם טויוטה קורולה מדגמים יותר ותיקים ירדה ב-2,000 שקל בתחילת ינואר במחירון לוי יצחק. גם בין רכבי הכביש שטח העממיים הורגשו ירידות משמעותיות שהשתוו לאלה שנרשמו במכוניות המשפחתיות. לדוגמה, מאזדה 3 CX ירד ב-2,000 שקל בדגמים היותר וותיקים ואילו טויוטה CHR ירד ב-1,000 שקל.

 

אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר שניצבות כיום בפני שוק הרכב היא האופן שבו ייקלט מחירון הרכב העממי החדש של משרד התחבורה. מחירון זה מבוסס על דיווח של הקונה והמוכר בדואר שמבוצע באופן וולנטרי על מחיר העסקה. נכון להיום מחירון הרכב העממי טרם פורסם ולכן שוק הרכב הישראלי טרם הגיב לו באופן הולם.

 

x