$
משפט

עדי האופי המפתיעים של זאב קלימי: ראש אגף חקירות במשטרה ויו"ר רשות ני"ע

מנכ"ל אלקטרה לשעבר, שהודה והורשע בשימוש במידע פנים, כאשר רכש מניות ברבע מיליון שקלים בטרם הודעת המיזוג עם נסטלה, הזמין השבוע לדוכן העדים שורה של משרתי ציבור, כדי לנסות לשכנע את השופט שלא להטיל עליו עונש מאסר בפועל. עדי אופי נוספים בתיק: דובר צה"ל לשעבר, אבי בניהו; יו"ר הכנסת לשעבר, שלמה הלל; והמדליסטית, יעל ארד

תומר גנון 10:4431.12.20

מי שנקלע שלשום (ג') לאולמו של סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, היה עשוי לחשוב בטעות שהוא הגיע ליום הענקת פרס על מפעל חיים, ולא לדיון טיעונים לעונש לאחר הרשעה בעבירות של שימוש במידע פנים.

 

שורה של עדי אופי, ביניהם למרבה ההפתעה אנשי חוק לשעבר - ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, מני יצחקי ויו"ר רשות ני"ע, משה טרי - הגיעו כדי לנסות לשכנע את השופט שלא להטיל עונש מאסר בפועל על מנכ"ל אלקטרה צריכה לשעבר, זאב קלימי.

 

 

 

קלימי, נדגיש, הודה והורשע לאחרונה במסגרת הסדר טיעון שרכש מניות של חברת המזון אסם לקראת המיזוג שלה עם חברת נסטלה בשנת 2016, על סמך מידע פנים שקיבל מאברהם פינקלשטיין, שכיהן כדירקטור והחזיק מניות מיעוט.

 

זאב קלימי זאב קלימי צילום: יוני רייף

 

קלימי הודה שרכש את המניות בסך של כ-250 אלף שקלים טרם פרסום הדו"ח המיידי על העסקה, וגם מסר את המידע לחבריו בועז דקל ושלמה ברק, שרכשו אף הם מניות אסם לפני הדיווח בסך של כ-700 אלף שקלים כל אחד.

 

כשבוע לאחר הרכישות דיווחה אסם על העסקה הצפויה. שער מניית אסם עלה לאחר הדיווח ביותר מ-20%. בהתאם לכתב האישום שבו הודו קלימי, דקל וברק, הם מכרו את המניות שרכשו במועדים שונים לאחר הדיווח. קלימי מכר את המניות ברווח של למעלה מ-60 אלף שקלים, דקל וברק הרוויחו כתוצאה מהמכירה סכומים של כ-170 אלף שקל כל אחד.

 

במסגרת ההסדר נקבע כי בעניינו של קלימי מחלקת ני"ע בפרקליטות תדרוש עונש של 9 חודשי מאסר בפועל, וסנגוריו של קלימי יטענו לעונש שירוצה בעבודות שירות. 

 

לא רק קלימי, שבין עדי האופי שלו גם היה חברו, דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו, גייס שמות מוכרים כדי לשכנע את כבוב להקל בעונש. לגבי ברק ודקל שהודו כאמור גם בשימוש במידע פנים, הפרקליטות דורשת במסגרת ההסדר עונש של 6 חודשי מאסר, שירוצו בדרך של עבודות שירות, וההגנה מבקשת שיוטלו עליהם שעות לטובת הציבור (של"צ).

 

דקל למשל גייס כעדי אופי את שלמה הלל, יו"ר הכנסת לשעבר; את יעל ארד, הג'ודאית והמדליסטית האולימפית, וכיום אשת עסקים; ואת פרופ' נדיר ארבר, מנהל המרכז המשולב למניעת הסרטן באיכילוב.

x