$
משפט

בלעדי לכלכליסט

השופט אורנשטיין יהיה בורר בפירמה של עמוס גבריאלי

הנשיא הפורש של בית המשפט המחוזי בתל אביב, שהכריע בין היתר בהסדר הנושים של אי.די.בי, מצטרף למשרד של עו"ד גבריאלי. ערב פרישתו דיבר על שינוי המגמה והמעבר מפירוק וכינוס עסקים לשיקומם

ליטל דוברוביצקי 08:0531.12.20

השופט איתן אורנשטיין, נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב שפרש לאחרונה מהשיפוט לאחר 20 שנות כהונה, הצטרף למשרד עו"ד עמוס גבריאלי ושות' המתמחה בגישורים ובבוררויות, כך נודע ל"כלכליסט".  

 

 

 

השופט אורנשטיין, שדן בתיקים כלכליים ומסחריים ובתיקי חדלות פירעון מתוקשרים, יעסוק בגישורים ובבוררויות במסגרת המשרד. צוות המשרד כולל גם את השופטים המחוזיים בדימוס אבי זמיר ורות לבהר שרון, ושישה עורכי דין נוספים שעוסקים אף הם בתחום זה.

 

איתן אורנשטיין נשיא בית המשפט המחוזי תל אביב לשעבר איתן אורנשטיין נשיא בית המשפט המחוזי תל אביב לשעבר צילום: שאול גולן

 

המסלול של אורנשטיין מזכיר מסלול של בכירים נוספים לשעבר במערכת המשפט שהפכו לבוררים ומגשרים מבוקשים עם פרישתם. כך למשל נשיא המחוזי תל אביב לשעבר אורי גורן, שופטת הפירוקים ורדה אלשיך, שופט העליון לשעבר יורם דנציגר ועוד.

 

אורנשטיין נחשב למומחה בתחום חדלות פירעון בישראל והחליף לאחר פרישתה את השופטת בדימוס אלשייך כשופט העוסק בכל תיקי הקריסות המשמעותיות של המשק בשנים האחרונות. הוא היה השופט שטיפל בתיקי ענק כמו קריסת אי.די.בי, בפשיטת הרגל של איש העסקים אליעזר פישמן, קריסת קבוצת ענבל אור ועוד. הוא שימש כנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב כארבע שנים וחצי והיה שופט 20 שנה. לפני שנכנס לשפיטה היה שותף בכיר במשרד עו"ד ד"ר יוסי שגב.

 

בערב פרידה שנערך לו לאחרונה בוועד מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין אורנשטיין התייחס לאופן בו השתנו דיני חדלות הפירעון בעשור האחרון ואמר: "ראינו קריסה של טייקונים שלא חווינו אותה בעשור הקודם. חווינו תופעה של הרבה מאוד הסדרי חוב וגם תופעה נוספת של מעבר מפירוק וכינוס לשיקום והבראה. בעשור האחרון המגמה השתנתה ונותנים צ'אנס לשיקום".

 

לגבי המשבר הכלכלי שמתלווה לקורונה השיב: "הגרזן עוד לא הונף. אני חושש מהיום שזה יגיע כי אז תהיה קריסה של הרבה מאוד חברות ויחידים. אני קורא לממשלה להתחיל להיערך לפתרונות".

 

בנוגע להתקפות על מערכת המשפט אמר: "הציבור חייב לשמור על מערכת המשפט שתהיה עצמאית וראויה".

x