$
משפט

פרסום ראשון

125 רוכשי דירות בפרויקט "מגדל הצעירים" בת"א תובעים 68 מיליון שקל מקבוצת חג'ג'

התובעים טוענים לאיחור של 6 שנים במסירת הדירות. קבוצת חג'ג' בתגובה: "זוהי תביעה אשר הוגשה בחוסר תום לב מובהק - בפרויקט הנ"ל אירע פיצוץ נדיר של באר מים שקריסתה הציפה את אתר הבנייה"

תביעה בסך 68 מיליון שקל הוגשה על ידי 125 רוכשי דירות בפרויקט "מגדלי הצעירים" בדרך מנחם בגין בתל אביב כנגד קבוצת חג'ג' ייזום נדל"ן וכן יצחק חג'ג' ועידו חג'ג' שעל פי התביעה יזמו את הפרויקט, זאת בטענה לאיחור של 6 שנים במסירת הדירות. יש לציין כי בין התובעים  ניתן למצוא את פיני קבלו, סגן יו"ר ההסתדרות, קלוד דדיה ועוד. התביעה הוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב. בניית המגדלים מסתיימת בשבועות הקרובים, והצפי על פי התביעה הוא, שהדירות יימסרו ללקוחות בשנת 2021.

 

 

 

הדמיית מגדלי הצעירים הדמיית מגדלי הצעירים קרדיט: יח"צ

 

הרוכשים טוענים באמצעות משרד עוה"ד בעז בן צור ומשרד עו"ד עומרי בירותי ושות' כי בשנת 2010 ו-2011 התחייבו "הנתבעים כלפי הרוכשים התובעים - אנשים פרטיים, אשר ביקשו לרכוש דירת מגורים בפרויקט מגדלי הצעירים – כי הדירות שהוצעו להם לרכישה בפרויקט יימסרו להם עד חודש מרץ 2015. הן התובעים והן הנתבעים ראו בלוח הזמנים להתחלת הבנייה ובמועד מסירת הדירות, סוגיה עיקרית ומהותית בהתקשרות. בפועל, ובשל מעשי הנתבעים ומחדליהם, בחלוף 5 שנים מתחילת השיווק וההכרזה על יציאה לדרך, קרי במועד האכלוס לו התחייבו הנתבעים, הבנייה עצמה אפילו לא החלה ובחלוף למעלה מעשור, הדירות שרכשו התובעים טרם נמסרו להם. זה יסוד התביעה", נטען בתביעה.

 

מימין יצחק ועידו חג'ג' מימין יצחק ועידו חג'ג'

 

עוד נטען בתביעה כי עניינה בהפרות התחייבויות מצד הנתבעים כלפי הרוכשים התובעים – שעניינן מועד מסירת הדירות לתובעים, המועד המובטח והמוצהר על ידם – עד ל-1 במרץ 2015 . "בפועל, במועד הגשת תובענה זו – הדירות טרם נמסרו והן אמורות להימסר לתובעים החל ממרץ 2021 באיחור של 6 שנים תמימות. 11 שנים לאחר תחילת השיווק". טרם הוגש כתב הגנה.

 

מקבוצת חג'ג' נמסר: "מדובר בתביעה המתנהלת מזה מספר שנים, הגשתה מחדש הינה עניין פרוצדורלי בלבד ואינה מחדשת דבר. זוהי תביעה אשר הוגשה בחוסר תום לב מובהק וכל מטרתה לנסות להגדיר את ההסכמים עליהם חתמו התובעים בקבוצת רכישה כאילו רכשו בעסקה יזמית. בפרויקט הנ"ל אירע פיצוץ נדיר של באר מים שקריסתה הציפה את אתר הבנייה וגרמה לכשל של היסודות שבוצעו עד לאותו שלב. מדובר באירוע כוח עליון שלא החברה המארגנת ולא הקבלן יכלו למנוע. הדבר עיכב את הפרויקט וגרם לנזקים שאותם הקבוצה תובעת מחברת הביטוח. קבוצת חג'ג' הבורסאית לא קשורה לתביעה מאחר ונולדה כשנה אחרי התארגנות קבוצת הרכישה".

 

x