$
משפט

ביהמ"ש הוציא צו הקפאת הליכים לרשת מטבחי לוגת ומינה לה נאמן

עורך הדין מיכאל רוהר ישמש כנאמן הזמני של הרשת שנקלעה לקשיים; זאת בהמשך לבקשה שהגישו העובדים; הם מסרו לבית המשפט כי מטבחי לוגת הודיעה להם שאין ביכולתה לשלם להם משכורות

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא אתמול (ה') צו הקפאת הליכים לחברת מטבחי לוגת שנקלעה לקשיים כלכליים, ומינה לה נאמן זמני - עו"ד מיכאל רוהר. 

 

 

 

החלטת השופט חגי ברנר ניתנה בהמשך לבקשה שהגישו עובדים ברשת למנות לה נאמן. השופט ברנר קבע בהחלטתו כי "לאחר עיון בעמדת החברה שאינה מתנגדת לבקשה אני מורה על מינויו של עו"ד רוהר לתפקיד נאמן זמני לחברה. הנאמן הזמני יפעל בשלב זה להבטחת הפעלתה וניהולה התקין של החברה ושמירה על נכסיה".

 

מטבחי לוגת מטבחי לוגת

 

 

העובדים טענו באמצעות עו"ד ליזה חדש כי "מדובר בנסיבות מצערות בהן החברה, אשר הפעילה את מותג המטבחים הנודע "lugut" ונקלעה לצוק העתים. ביום 13.12.2020, הודיעה החברה לעובדים כי בשל מצבה הכלכלי הקשה אליו נקלעה, הלכה למעשה היא חדלת פירעון ואין לה יכולת לשלם את משכורות העובדים בגין חודש נובמבר והחלק היחסי מחודש דצמבר".

 

עו"ד ליזה חדש עו"ד ליזה חדש צילום: צפריר אביוב

 

מדובר בחברה ותיקה אשר עוסקת בייצור, שיווק ועיצוב מטבחים וארונות אמבט. עם הגשת הבקשה החברה העסיקה כ-40 עובדים, ובין היתר עובדי ייצור, שיווק, עיצוב פנים ומנהלה. החברה מייצרת את מוצריה במפעל בשדרות, כאשר המכירות מתבצעות באולמות ברעננה ובבני ברק.

 

העובדים טענו כי דחיפות הבקשה למינוי נאמן "נעוצה בעובדה כי במפעל הייצור קיימים מטבחים רבים גמורים ו/או בשלבי ייצור סופיים/שונים, וקיימת דחיפות במינוי לאלתר של בעל תפקיד אשר ייקח לידיו את המושכות באופן מידי, וזאת על מנת למנוע נזקים בלתי הפיכים לחברה ולנכסיה".

 

מנגד טענה הרשת באמצעות עו"ד אביחי ורדי כי "החברה הינה ותיקה מאוד, כשבין היתר בשל משבר בקורונה נקלעה לקשיים בתזרים המזומנים. החברה עושה רבות על מנת להקטין את הנזקים לציבור לקוחותיה ונמצאת בקשר עם מספר משקיעים אשר מביעים ענין בהשקעה בחברה ובמוניטין שצברה".

x