$
רכב

בלעדי לכלכליסט

שגריר תהיה ספקית שירותי הדרך של טסלה בישראל

חברת הרכב החשמלי המתעתדת להיכנס לפעילות בארץ חתמה על הסכם עם חברת שירותי הדרך; עוד נודע ל"כלכליסט" כי בטסלה החלו בפניות ראשוניות ללקוחות פוטנציאליים, בעיקר בקהילת ההייטק, כדי לבסס צבר הזמנות ראשוני

תומר הדר 18:3617.12.20

מה יקרה אם הטסלה תיתקע? ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת היערכותה של חברת הרכב החשמלי לתחילת שיווק בישראל היא חתמה על חוזה אספקת שירותי דרך מול קבוצת "שגריר". למרבה האירוניה, כמעט לפני עשור חתמה שגריר על חוזה להיות ספקית שירותי הדרך של "בטר פלייס" שנעלמה לפני שנים מן הנוף הישראלי.

 

 

  

לגברי גורמים המעורים בעסקה, ההתקשרות בין הצדדים ארכה זמן רב בעיקר בגלל מה שהוגדר כ"הססנות ועיכובים מצד אנשי טסלה" אשר דרשו סטנדרטים ספציפיים לשירות, החל בפריסה כלל ארצית וכלה בדרישות אשר נוגעות ליכולת לספק שירות לכל רכב שעלול להיתקע בפרק זמן קצר, כמו גם היכולת להעניק שירותי דרך ספציפיים לרכב חשמלי.

 

"שגריר" בחילוץ רכב "שגריר" בחילוץ רכב

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי בטסלה החלו בפניות ראשוניות ללקוחות פוטנציאליים, בעיקר בקהילת ההייטק, במטרה לבסס צביר הזמנות ראשוני כבר לקראת ינואר הקרוב. זאת כדי לייצר מאסה קריטית של הזמנות טרם תחילת שיווק.

 

טסלה עצמה נמצאת עדיין בתהליך גיוס של אנשי מכירות לאולם התצוגה שלה אשר ייפתח בגוש דן, כפי שנחשף ב"כלכליסט". טסלה עצמה ניצבה במשך זמן רב בפני מכשול עיקרי: מרכז שירות ישראלי (כלומר מוסך) אך לדברי גורמים בענף, המוסך המרכזי מיועד להיפתח באזור פתח תקווה.

 

בשגריר סירבו להגיב לדברים. לא היה ניתן להשיג את תגובת טסלה.

x