$
משפט

ביהמ"ש הורה לתקן את האישום בתיק 4000: "להפריד בין נתניהו למשפחתו"

השופטים הורו לפרקליטות למחוק מהאישום את הביטויים "נתניהו ומשפחתו": "יש לעשות הפרדה בכתב האישום בין נאשם 1 לבין בני משפחתו, שאינם נאשמים, הן בפירוט הדרישות המיוחסות לכל אחד מהם, והן בפירוט ה'מתן' שניתן, על-פי הנטען, לכל אחד מהם". כתב האישום המתוקן יוגש עד 30 בדצמבר

יעל פרידסון, ynet 16:3314.12.20

מכה לפרקליטות: בית המשפט המחוזי בירושלים הורה היום (ב') לפרקליטות כי עליה לתקן את כתב האישום בתיק 4000 ולמחוק מכתב האישום את הביטויים נתניהו ומשפחתו - ולהתייחס לנתניהו בלבד. על הפרקליטות להגיש את כתב האישום המתוקן עד 30 בדצמבר.

 

"יש לעשות הפרדה בכתב האישום בין נאשם 1 לבין בני משפחתו, שאינם נאשמים" נכתב, "הן בפירוט הדרישות המיוחסות לכל אחד מהם, והן בפירוט ה'מתן' שניתן, על-פי הנטען, לכל אחד מהם.

 

הזוג נתניהו הזוג נתניהו צילום: רויטרס

 

"ככל שטענת המאשימה, בסעיפים השונים של כתב האישום, היא כי דרישות של בני המשפחה וקבלת טובות הנאה על ידיהם נעשו בידיעת הנאשם - עליה לציין זאת במפורש בכתב האישום".

 

כמו כן, הורה בית המשפט לפרקליטות לפרט את טובות ההנאה שהתקבלו לכאורה במסגרת היחסים בין הזוג אלוביץ' לנתניהו ומשפחתו ולמחוק ביטויים "כלליים".

 

"על המאשימה למסור פירוט של טובות ההנאה שעל-פי הנטען ניתנו ונלקחו כשוחד ופירוט הזמנים, ככל שהללו ידועים. כמו כן יש לפרט, ככל שהדבר ידוע למאשימה, באמצעות מי פעלו הצדדים".

 

עוד נכתב, כי "בתוך כך, אין מקום להכללות והיעדר פירוט תחת ביטויים כ'בין היתר'; 'לרבות'; 'דרישות משמעותיות; 'פרשות שונות'; 'עובדים אחרים' ללא פירוט; 'גורמים שונים' ללא פירוט, 'גורמים מטעמו' ללא פירוט, וכיו"ב", כתבו השופטים.

 

בית המשפט הורה עוד כי יש להפריד בין המעשים המיוחסים לשאול אלוביץ', לבין רעייתו, איריס. בנוסף, השופטים קיבלו את טענות פרקליטיהם של נתניהו ואלוביץ', והורו למחוק מכתב האישום את הנספח הכולל את חילופי המסרונים בנוגע לבקשות משפח נתניהו לגבי הסיקור באתר "וואלה!", מאחר שלדבריהם מדובר ב"ראיות שמקומן אינו בכתב האישום".

x