משפט

פרסום ראשון

שירביט חשפה בביהמ"ש: נציגי השב"כ יושבים בחמ"ל החברה

לדברי מנהלת מערך התביעות בחברה, הם מודעים לדליפת נתונים לגבי כ-400 לקוחות ומתחייבים לעדכנם עד מחרתיים; זאת במהלך דיון בביהמ"ש המחוזי מרכז בתביעה יצוגית נגד החברה, שהאקרים גנבו מידע על לקוחותיה והחלו לפרסמו; "המאגר המלא של כרטיסי האשראי מוצפן, עד כמה שאנו יודעים הוא לא נפגע"

חברת הביטוח שירביט המתמודדת כעת עם מתקפת האקרים ציינה בדיון שהתקיים היום (א') בבית המשפט המחוזי מרכז בעניין בקשה לתביעה יצוגית נגדה, כי דלף מידע של בין 300 ל-400 לקוחות שלה, וזאת נכון להיום (א') ב-09:00 – כך העידה עו"ד מיכל רבין גל, מנהלת מערך התביעות בחברת שירביט. לפי נציגי החברה, הם יעדכנו את הלקוחות עד מחרתיים, ובמקביל נעזרים בשב"כ, שנציגיו יושבים בחמ"ל שלה. הדיון התקיים בפני השופט אבי פורג.

 

 

 

הדיון התקיים הבוקר בהמשך לבקשה שהוגשה להוציא צו זמני שיורה לחברה למסור מידי יום עדכון לכל לקוחותיה על מצב החדירה לבסיסי הנתונים של החברה ועל כל מידע נוסף שדולף מהחברה. ההאקרים החלו לפרסם מידע על לקוחות החברה, ודורשים עתה כופר בסך של כ-4 מיליון דולר כדי להפסיק זאת. 

 

 

רשיונות ומסמכים אישיים שהודלפו משרתי שירביט רשיונות ומסמכים אישיים שהודלפו משרתי שירביט

 

הבקשה הוגשה על ידי לקוחה של החברה שהגישה ביום שני בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד החברה באמצעות עוה"ד דוד פורר ולימור לוי ממשרד פורר, לוי, אורגד ושות'. לאור הדברים שנאמרו בדיון מצד נציגת חברת הביטוח, הבקשה להוצאת צו מניעה נמחקה בהסכמת הצדדים.

 

עו"ד דוד פורר עו"ד דוד פורר צילום: אוסנת רום

 

עו"ד רבין גל ציינה עוד כי  "אנו בשירביט בשקיפות מול הלקוחות שלנו. אין בהלה מצד המבוטחים. אנחנו נשלח הודעה ב-SMS או נפנה טלפונית לכל אותם לקוחות שדלף בעניינם נתונים ואנו מודעים לדליפה, אני מתכוונת לאותם 300, 400 לקוחות שאנחנו מודעים לגבי הדליפה בעניינם וזאת עד סוף יום העבודה מחרתיים (ג') בשעה 19:00. כמו כן אנחנו מתחייבים לפעול באופן דומה כלפי אותם לקוחות שנהיה מודעים לכך שדלף מידע בעניינם בהמשך, גם אם לשיטתנו לא גורם להם נזק... המאגר המלא של כרטיסי האשראי מוצפן, עד כמה שאנו יודעים הוא לא נפגע".

 

במהלך הדיון ציינו באי כוח חברת הביטוח, עוה"ד ניר קהת ומאיה קובליוב ממשרד תדמור לוי ושות' כי "חשוב מאוד לזכור ששירביט היא קורבן של אירוע, קורבן של אירוע שהוא אולי גם טרור מדינתי ובוודאי גם עבירה פלילית חמורה שהתקיימה ומתבצעת גם בעיצומם של רגעים אלה... היו גם מספרים מאוד בודדים של כרטיסי אשראי וחלקם פג תוקף, ממש ספורים, זה ברמה של אצבעות כף יד... אני לא יושב בחמ"ל של החברה, יושבים אנשי הגנת סייבר ואנשי טיפול במשברים ונציגי אגף שוק ההון ואנשים מהשב"כ, כל אלה יושבים כעת בחמ"ל של שירביט", נאמר בדיון.

 

 

x