$
רכב

מכונית-על חשמלית אמריקאית חדשה תאיים על פרארי ולמבורגיני

אחת מיצרניות הרכב הספורטיבי המעניינות ביותר כיום היא ELATION HYPERCARS האמריקאית, שמציגה כעת - על הנייר בלבד - דגם ראשון בשם "FREEDOM". לפי החברה, הפרידום תתבסס על שלדה עשויה סיבי פחמן אשר שוקלת פחות מ-200 קילוגרמים, שבמרכזה תמוקם סוללת ליתיום איון. המחיר: שני מיליון דולר בדיוק

תומר הדר 12:2019.11.20

במקביל לפיתוח של מכוניות חשמליות "עממיות" אשר תופס תאוצה, תרתי משמע בימים אלה, גם יצרני הרכב הספורטיבי לא שוקטים על השמרים. אך בניגוד למצב עד כה, בו יצרני הרכב הגדולים מחזיקים בטכנולוגיה, הפעם דווקא הקטנים הם אלה שמחזיקים בלא מעט זכויות ופטנטים, שלא לדבר על יכולת גיוס, אשר מאפשרים כעת מיצוי מלא שלה.

 

 

"פרידום", הרכב של HYPERCARS ELATION "פרידום", הרכב של HYPERCARS ELATION

 

אחת היצרניות היותר מעניינות היא ELATION HYPERCARS האמריקאית, אשר מציגה דגם ראשון שנקרא "FREEDOM". הדגם החדש פותח בארה"ב על ידי יוצאי קבוצות מירוצים ארגנטינאיות אשר תכננו את הפרידום שקיימת בשלב זה בעיקר על הנייר - בעוד שהחברה ממתינה לגיוס הון, או לסירוגין להשלמת הפרויקט.

 

לפי החברה, הפרידום תתבסס על שלדה עשויה סיבי פחמן אשר שוקלת פחות מ-200 קילוגרמים, שבמרכזה תמוקם סוללת ליתיום איון. על ההנעה יהיו אחראים שלושה מנועים חשמליים אשר מפיקים ביחד 1,414 כוחות סוס בגרסת ה"בסיס". גרסה בכירה יותר מצוידת במנוע חשמלי נוסף המביא את ההספק המשולב ל-1,929 כוחות סוס. המהירות המירבית: מעל 400 קילומטר לשעה, וטווח הנסיעה מגיע ל-600 קילומטר. המחיר, כך קבעו אנשי ELATION HYPERCARS, עגול להפליא: שני מיליון דולר בדיוק.

x